Červen 2011

Jó, mímany, ty já ráda mám.

27. června 2011 v 12:13 | Kůzle |  Kecy kecy a ještě nějaké kecy
Tak jo, jdeme se hádat :D

Ne, myslím, že to nebude potřeba, nicméně bych chtěla rozvinout téma, na které mají různí lidé různé názory. Je to téma, které mě hodně zajímá a považuji ho za fascinující. Dokáži se o něm bavit dlouho a intenzivně.

Nevěřím na duchy, příšery a přízraky, nevěřím na upíry, monstra a zázraky. Ale věřím (a dost přesvědčeně) na mimozenmskou civilizaci. Vlastně mě fascinuje, jak někdo může tvrdit, že mimozemšťani určitě neexistují. Vždyť nikdo z lidí nedokáže přesně určit, co všechno se vyskytuje v naší galaxii, jak je galaxie přesně velká a zda neexistují další.
Lidské radary nedosáhnou daleko a přitom mnoho lidí s jistotou tvrdí, že mimozemská civilizace neexistuje.

Lolita versus civilisté

22. června 2011 v 19:57 | Kůzle |  Věci zajímavé
Tak ju, teď od vás potřebuju trochu pomoci.

Advík se čím dál tím víc blíží a já s hrůzou zjišťuji, že stále nemám ani fň hotové na moji přednášku.Tedy, ne že by tohle byl stav vyjímečný. Vždycky, když něco mám udělat, tak jako skoro každý druhý, to dělám na poslední chvíli. Však to určitě taky znáte..
A v čem by jste mi mohli pomoci? Napiště mi do komentářů (ať už stručně nebo podprobně) nějaký zážitek v lolitě (anebo na jiný extravagantní styl). Respektivě, jaké byly reakce na lolitu, jak na ni domorodci reagují..nejsrandovnější hláška, nejšílenější zážitek..však vy něco vymyslíte.
Některé vaše komentáře si dovolím na přednášce citovat a pokud vám to nevadí, řeknu i kdo je jejich autorem.
Moc se na ně těším a předem vám za ně děkuju!

Jinak vás ještě všechny srdečně zvu na přednášku pořádanou mnou a Anasis, s názvem Lolita versus civilisté
Budu opravdu ráda, když tam někdo přijde :)

Měla by se konat 30. července v sobotu..ovšem to se ještě může změnit. Budu se moc těšit!Kde ti návrháři asi udělali chybu?

17. června 2011 v 22:25 | Kůzle |  Věci zajímavé
Disajn, dezén, design, no jak chcete, prý hýbe světem. A je to pravda, fakt, že jo. Lidé utrácí mrtě peněz za návrhy a výrobky, které produkují návrháři po celém světě.
Já jsem hodně liberální a většina designových věcí se mi líbí (teda až na drtivou část židlí, ze kterých vás prostě ten kaďák bolet musí). A sebežroutsky prohlašuji, že dokonce některé designové věci vlastním (třeba úžasné Melissy, ze kterých mám děvětsetosmdesáttisíc puchýřů )
Co vlastníkům tyto designové věci přináší? Je to pocit jedinečnosti, vyjímečnosti a bezzbřehé originality. A některým pocit nadřazenosti. Ale nechme psychologii designu stranou a pojďme otevřít plastová vrátka do světa moderní designové scény.
Ukážu vám, co dneska frčí, co potřebujete aby jste byli vyjímeční a originální.

Tak jdeme na to..

Burando či neburando, to je oč tu běží

14. června 2011 v 21:53 | Kůzle |  Já já já jenom já
Burando mi leze už skrz zuby. Měla jsem totiž posledních několik nocí sen o tom, že vlastním úžasné značkové šaty z Angelic Pretty (ve snu vypadaly spíš jako z Victorian Maiden).
No ve skutečnosti jsem burandem vždy pohrdala. Brala jsem je jako předražený hadr na nádobí s obrázkama. A hlavně při mém stylu života bych je hned někde oddělala. Buďto bych na nich byla stopa od zad až po prsa mého celého jídelníčku, co jsem v burandu jedla, nebo propálené díry od cigár, uhlíků a doutníků. Ne, nejsem magor, který by šaty tahal všude, ale znáte to. Jakmile na sobě máte něco takhle drahýho, jste jak magnet na špínu a průsery.
Je ve města jedna louže? Tak čeká na vás. Letí nad vámi pták? Tak podělá zrovna vás. Řádí v okolí masový vrah? Udělá vám díry na šatech.

Vlastně po burandu na jednu stranu toužím - chci si ohmatat tu věc, pomazlit se s ní a možná si ji obléci. Na stranu druhou přemýšlím, zda bych si ho koupila, kdybych na něj měla peníze. Asi ne..
Protože za čtyři až osm tisíc si toho můžete koupit mnohem víc..

Tak tedy od znova...

13. června 2011 v 22:51 | Kůzle |  Kecy kecy a ještě nějaké kecy
Jo, blog mi chyběl. A ani nechtějte vidět, jak jsem se tvářila minutu potom co jsem ho smazala. Najednou jsem si uvědomila,že všechny ty články mají určitou ,,osobní hodnotu" a že je budu postrádat.

Takže co je nového?
  • Mé osobní problémy jsou nejspíš vyřešeny
  • Umírá mi babička
  • Mám úspěšně uazvřen první akademický ročník vysokoškolského studia
  • Lolita přehlídka v Chebu byla úžasná
  • Těším se na dovolenou
  • Čtu deset knížek
  • Shopalkoholikuju
To je tak asi vše.
Fakt moc chci ještě jednou poděkovat lidem, který napsali. Moc jsem si toho vážila. A taky díky za valošku.

Po přehlídce v Chebu jsem si uvědomila, jaký úžasný lidi tvoří tuto komunitu. A vůbec to nebyly hadry co nás spojovalo, to bylo to úžasné. Mrzí mě, že podobní lidi nejsou tu u nás v Mostě. Mrzí mě, že si s nimi nemohu zajít na pivo, koncert, výstavu..no kamkoliv. Když o tom přemýšlím ,vlastně tu nikoho vůbec neznám a to tu žiju už dvacet let.

Co se týče blogu, všechny rubriky jsem obnovila..bude tu vařeníčko, narcistické úvahy, nějaké sranda články a pokusy o fylozofické úvahy.

No a dnešní otázka na vás : Jak se máte?