Září 2011

Los Fobios

19. září 2011 v 0:25 | Kůzle |  Kecy kecy a ještě nějaké kecy
Dneska si budeme povídat o úzkostném tématu. Avšak budem si o něm povídat vesele. Jsou to fobie.
Myslím, že nějakou fobií trpí skoro každý z vás. A jestli ne, tak si toho važte!

I když jsem holka silná, dá se říci, že se cítím být až Tatrankou (ehm, horalkou), tak trpím docela početnými fobiemi. Celkově jsou tři. Co vůbec fobie je? Bohužel, chození do práce, či do školy, nebo brzké vstávání, fobiemi nejsou. Je to úzkostná porucha charakterizovaná chorobným, bezdůvodným strachem z věcí nebo situací.
Většinou ji doprovází psychické a tělesné příznaky, jako jsou bušení srdce, zrychlení tepu, pocit šílenství atd.

Nejsem ždáný odborník na tuto problematiku, nicméně si myslím, že každá fobie má nějaký důvod. Například fobie ze zvířat (pavouci, hadi, myši) je zakořeněná v našich genech po staletí. Protože pavouci a hadi, bývávali na našem území jedovatí a myši roznášely nemoci. No a jiné fobie jsou zakořeněny v našem dětství nebo podvědomí (například z nějakého hororu, který jsme viděli, jako malé děti)..ale tohle všechno si jenom myslím, tak tomu nevěřte.

Fatuous love ♥

5. září 2011 v 2:26 | Kůzle |  Kecy kecy a ještě nějaké kecy
Tak..jelikož se mi ještě nějak nechce spát (zítra v práci budu litovat, já vím) a mám energie na rozdávání, připadávám nový článek naplněný bulvárními informacemi z mého života. Je mi jasné, že vás nic jiného právě nezajímá.

Ne, už se nebudu snažit být vtipná. Chci rozebrat téma, které se možná týká většiny z vás. Těším se na komentáře, protože mě zajímají vaše názory a postřehy.

Dnešní téma bude nadčasové, velmi známé a historicky snad nejbrobíranějším. Je jím láska. Když se toto slovo vysloví, každého člověka napadne určitá asociace. Takovou asociací může být cokoliv, záleží na vašich zkušenostech, pohledu na věc a také v jakém období se právě nacházíte. Láska je pojem široký. Lásku můžeme cítit k rodině, partnerovi, umění, zvířatům, přírodě a mnoha dalším věcím. Ovšem já se dneska zaměřím na lásku partnerskou.