Taková normální tuctovka

7. listopadu 2011 v 20:52 | Kůzle |  Kecy kecy a ještě nějaké kecy
Znovu a znovu se omlouvám za delší neaktivitu blogu, neumřelo to tu, jen nastala menší tvůrčí krize a ta se skloubila s akutním nedostatkem času, tudíž zapříčinila takto dlouze trvající niku. Tedy abych byla konkrétní, střídají se u mne různé návaly nálad - přes romantickou melancholii (vznikaly by nechutně hypízácké články, při jejich čtení by vám hrozila curkrovka), po naprostou depresi (vznikaly by velmi smutné ódy na posraný život) nebo články psané v podnapilosti (to by se tu objevovaly psedo básnické žvásty a odkazující na takové sympaťáky jako pan Bodlér)
Takže nakonec tento článek vzniká ve stavu šílené bolesti hlavy, ale budu se snažit psát jako člověk, né jako můj bratr.


Jak někteří víte, sundala jsem si dredy. Mnoho lidí se ptalo, proč jsem to udělala. Takovým dramatickým tónem, kterému napomáhaly dramaticky vykulené oči. Tak udělala jsem to hlavně kvůli tomu, že mě dredy už prostě nebavily. Nedaly se nakroutit, nedaly se vyžehlit, ani jakkoliv obarvit, skoro ani učesat. Pokud se sčesaly do drdolu, byly strašně těžké a během dne stejně spadly.
A navíc jsem chtěla laskat a vískat své nádherné vlásky. Nicméně paměť mě před sundáním dredů trochu zradila. Ty vlasy vůbec nejsou nádherné. Jsou to skety, které odmítají spolupracovat. Pokud se vyžehlí, zkroutí se, pokud se natočí, narovnají se. Nechytají barvu, mastí se, lámou a taky vypadávají.
Ale pořád jsou to moje vlasy, ne?

No je mi jasné, že vás bude zajímat ,jak se takových 50 dredů na hlavě dá rozčesat..no..horko těžko. Vlastně čímkoliv špičatým. Já jsem například používala šroubovák, mamča propisku, kamarádka hřebík (tímto ti moc děkuju Niky, byla jsi zlatá). Každý jednotlivý dred, rozčesáváte něčím špičatým mikrovlásek po mikrovlásku. Potom vás to přestane bavit, tak to berete trochu zhurta. A teď ke statistickým údajům : rozčesávala jsem to s pomocí celkem 4 dny..načesaly se 4 pytle vlasů,prachu a kanekalonu, žádný červ nebyl zraněn - žádný tam totiž nebyl (né že bych je tam očekávala, nicméně s hrůzou jsem zjistila, že většina lidí si myslí opak),bylo zlomeno 5 prospisek, zkounuto 8 filmů a vyřčeno tak 1599 sprostých slov.

A jak dopadly vlasy? Jsou zdravé, relativně husté, trošičku vysušené a konečky trošičku pokroucené....no co bychom také chtěly po 3 letech intenzivního trápení.

Ptáte se, kde je vlastně pointa článku? Ta je ve faktu, že jsem na jednu věc zapomněla. Když jsem měla dredy, lidé na mě koukali, pomlouvali mě, šeptali si o mně, nebo také chválili...ale když jsem šla dneska městem domů, s vyděšenými pocity jsem zjistila, že na mě lidi už tolik nekoukají.
Že se ze mě stala obyčejná tuctovka, kterou každý přehlídne.Tedy oblékám se pořád extravagantně, to ano ,jenže podzimní kabát většinu extravagantních věcí na mém outfitu zakryl. A ani nevíte, jak mi všechna ta pozornost začala chybět. Je to přesně jako když bydlíte se sourozencem ve společném pokoji - nejdřív vedete války o každičký milimetřík pokoje a potom, když se odstěhuje, zjistíte ,že vlastně to bylo docela i fajn.
Takže když jsem šla městem snažila jsem se na sebe všemožně upozorňovat - divnou chůzí, broukáním si, pískáním..nic z toho ale pořádně nezabíralo. . Lidé mě pořád jen míjeli a nezavadili ani pohledem.

Ale nakonec jsem přišla na to, jak na sebe docela upozornit. Stačí se na lidi usmívat. Oni jsou pak celý zmatení , ukazujou si na vás a něco šeptají. A to mi vyhovuje..vlastně už od malička.

Nicméně pokud si myslíte ,že mě mé extravagantní choutky omrzely, tak to vás musím zklamat. Těsně před Vánočním srazem mě má dvorní kadeřnice obarví na takhle krásnou červenou (mou vysněnou)

Takže se na vás na Vánočním sraze moc těším. Pokud tohle čte i někdo z ,,nováčků", kteří se tam chystají, tak se mě nebojte, nekoušu a jsem docela přítulná, budu ráda, když se zastavíte na slovíčko.

A na závěr bezdredatá fotka z Halloweenského srazu, který se moc povedl. Za vyfocení děkuji Goblochovi a Midnight Baby za spolumodelkování.


No a jak jste na tom vy? Vadí vám když na vás lidé zírají? Dokázaly by jste přejít na úplně ,,normální" módu?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Flea Flea | Web | 7. listopadu 2011 v 23:21 | Reagovat

Mě by zajímaly i články v těch výše vypsaných rozpoloženích :D Rozčesávání dredů? Mě tedy stačilo rozčesávat můj mohawk, který my bylo porazeno příště namočit a podrobit kondicionéru, který běžně nevedu (na ty moje 3 chlupy). Já bych to ušmikla :D Sluší ti to ať s dredy nebo bez nich a těším se na čebrenou. Teď ještě zvážím jestli se na ten Vánočňák nerozhoupu sakra práce :)

Jinak na normální módu bych přejít nechtěla, ale člověk nikdy neví. Já se cítím dobře ve svojim. Lidi už na mě tady moc nezírají bo mě znají a tak mě dycky šokuje, když někam vyrazím a hned tolik pohledů. Vždy se leknu jestli nejsem někde špinavá a pak mi to cvakne...holá lebka :D

2 Alice-chan Alice-chan | Web | 7. listopadu 2011 v 23:49 | Reagovat

Teda vypadá to pěkně. :)
Málem jsem tě na té fotce nepoznala. Já jsem teď měla taky změnu v životě z vlasy. Ne že bych změnila účes, ale s naprostou hrůzou jsme zjistila že své vlasy neskutečně týrám. Takže jsem urychleně začala mýt vlasy chlpadnější vodou (předtím jsem je myla stejně vřelou jako myju zbytek těla), přestala jsem se sušit fénem na nejvyšší výkon z 5-ti centimetové vzdálenosti, dřít ručníkem a koupila jsem jim pořádný kartáč a kondicionér. Už se nedivím že mi předtím tak šíleně padaly a třepily se :D
Ale vážně obdivuju tu trpělivost při rozčesávání dredů. Ale zajímalo by mě jak lidi přišli na ty červy O_o

3 Kůzle Kůzle | 8. listopadu 2011 v 11:03 | Reagovat

[1]:XD Já přemýšlela o tom, že to namočím v kondicionéru, ale potom jsem se na to vykašlala s tím, že jsem moc líná. Ale teď mě to zpětně štve, že jsem to něudělala. Jeď na Vánočňák,pokud Ti to vyjde! Chci Tě vidět! XD
Jo.taky jsem někdy přemýšlela, jestli třebas nemám h*vno na hlavě, že tak všichni zírají. Ale pak mi došlo, že je to ten úsměv XD Nojo, holá lebka přitahuje. Nicméně drž se toho dokud můžeš...dorůst to může kdykoliv xD

[2]: Děkuji moc :)Oooo..teda, teď jsem zjistila,že své vlasy neskutečně trápím. Díky moc za rady, předpokládám, že opravdu fungují xD Tedy já se musím přiznat, že jsem toho dělala nejméně a docela se flákala, nejvíc práce odnesly ostatní xD Hm, to mne také. A zeptalo se na to už tolik lidí, že mě to až šokovalo. Nevím tedy, kde bych k červům přišla O_O

4 Wel Wel | 8. listopadu 2011 v 21:29 | Reagovat

Hmmm, mě strašně vadí, když se na mě zírá. Vlastně své výstřední kamarády používám jako štít, když si chci obléci něco výraznějšího, vedle nich to pak zanikne a já i tak ( a bezpečně) uspokojím svoji potřebu změny.

5 Sandie Sandie | Web | 9. listopadu 2011 v 19:25 | Reagovat

Moc ti to takhle sluší :) A na tu červenou se vážně moc těším! Mám červené vlasy moc ráda *  *
Ptát se na červy slušného udržovaného člověka mi teda přijde rozhodně dost neomalené, nicméně minulý rok jsem seděla v autobuse Student Agency za dívčinou, které z dredů trčely podivné spečence neidentifikovatelného organického čehosi a smrděly na sto honů a chvíli jsem zvažovala, že raději obětuji dvě hodiny svého života HK, než abych tu cestu riskla (ale volání domova bylo silné stejně jako můj žaludek, tak jsem jela) O__o Jestli se najde pár dalších takových, tak se na jednu stranu ani nedivím těm teoriím o červech :( Samozřejmě je to značně nefér vůči těm, kteří o sebe dbají, nicméně setkání s těmi zanedbanými je dost sugestivní a podporuje vznik urban legends :)

6 Kůzle Kůzle | 13. listopadu 2011 v 23:16 | Reagovat

[5]: Díky moc! Jo, naprosto chápu koho myslíš, já tyhle ,,livestyle dredaře" moc nemusím, a díky nim vznikají pak stereotypy. Nicméně nejvíc mě děsila ta jistota ta lidí, že ty červíky si tam určitě pěstuji xD

7 Nosferatu Psiren, blahé paměti Nosferatu Psiren, blahé paměti | E-mail | Web | 20. listopadu 2011 v 14:46 | Reagovat

Mě nějak nepřišlo, že bys bez těch dredů byla míň zajímavá, zůstalas Kůzletem :D a to je hlavní :D
máš teď ty vlásky takový jemňoučký, ale to doroste a odroste, hlavně že nemáš pleš xD
a červená bude fajn! :3

8 Kůzle Kůzle | 21. listopadu 2011 v 17:07 | Reagovat

[7]: Díky za hezká slova xD jo..a abych se přiznala,dredy mi vůbec nechybí. Vlasy už trochu posílily, ta uvidíme xD
Děkuju moc za příspěvek (btw..mít je takové, jaké máš ty, tak si pískám xD)

9 karen karen | 28. února 2012 v 19:33 | Reagovat

tvůj článek mě vskutku rozesmál, spíš se tady ještě teď válim smíchy:D zrovna jsem totiž v období kdy se snažím o ,,rozčesání dreadů,,. uplně jsem se v tom viděla, jen místo šroubováku a propisek používám nůžky na nehty:D už se v tom patlam asi měsíc, je to ostuda, jenže se to snažim dělat pomalinku, aby mi z těch vlasů taky něco zbylo. ono po jednom rozpletenym dreadu se cítím jako po osmihodinovej pracovní době... takže muj postup je takovej, že všechny dready rozplýtám do půlky (jen těma nůžkama, bohužel na kondicionér jsem momentálně taky líná) a až budou všechny do půlky, tak je několikrát vymáchat v kondicionéru a pak rozčesat zbytek. to proto, že u hlavy to je nejhorší. pokud se do toho zrovna někdo pouštíte tak přeju hlavně pevný nervy:)
jinak co se týče lidí a toho co nosim na sobě, to ňák neřešim. ráda provokuju tim co mam na sobě a na lidi SERU, to už sem se naučila... jsou to vydláci

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama