Ten umí to a ta zas tohle

14. listopadu 2011 v 17:45 | Kůzle |  Kecy kecy a ještě nějaké kecy
Inspirací pro tento článek se stal FB rozhovor, který jsem vedla před chviličkou s kamarádem. Tak se na chvíli zabořte do mého soukromí :)

Spolužák:
"2*5+5+5+5-5*0 = ?
schválně XD
Kůzle :
Výsledek je nula ?
Spolužák:
XD tak jdi zpět do 5 třídy vole XD
proč všeci dávaj nulu XD
volové XD
2*5+5+5+5-5*0 = 10+5+5+5-0 = asi co XD
první se násobý XD
základní škola 6 třída XD

Kůzle:
Násobí
základní škola, 5. třída


Od malička mě štvalo, že se lidi navzájem povyšují, kvůli kde jaký pitomosti. Ať už jsou tu znalosti, váha, výška, barva vlasů, intelekt, peníze, různé statky, zájmy, zkušenosti atd..
Myslím si, že povyšovat se máme v povaze. Já to samozřejmě už několikrát udělala také, i když mi to je naprosto proti srsti.
Všímám si faktu, že se často povyšují lidé, kteří na to naprosto nemají. Nebo spíše takto - snaží se shodit druhého z toho důvodu, že ten druhý má něco po čem by oni eventuelně toužili, ale je pro ně těžké to získat. Z tohoto důvodu ho musí snížit, kvůli věci, kterou mají zase oni a tudíž v konečném světle vypadat lépe.
Na základní škole mě šikanovala jedna parta děvčat. Pořád jsem nevěděla, co je špatně, v čem jsem vadná, co jim na mně vadí. Nakonec mi to prozradila přímo jedna z děvčat - měla jsem prý svojí vlastní specifickou osobnost a ona mi to záviděla. Nakonec jsem jí to neměla tak za zlé.
Nicméně takhle lidská vlastnost mě celkem ubíjí a setkávám se s ní denodenně..jak s tím bojovat? Asi se nějakým způsobem obrnit. Vědět, že každý z nás je něčím jedinečný..buďto jsme krásní, chytří, silní, výřeční, talentovaní, zkrátka alespoň něčím specifičtím. A s touto myšlenkou se vydat do zmateného světa, který nám současnost nabízí.
Však přeci už v jedné slavné pohádce se zpívalo, že ten umí to a ta zas tohle...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama