2. téma:10 věcí,které na lolitě miluji

10. března 2012 v 20:36 | Kůzle |  Já já já jenom já
A máme tu další lolita meme, bez dalšího otálení, jdeme na to: téma je 10 věcí, které na lolitě miluji.

1. Kreativita
I když je lolita styl velmi striktní, tak miluji na něm kreativitu. Vím, že to občas přepísknu,ale přesto mne baví tvořit nejrozmanitější outfity a překonávat určitá pravidla. Není v tom rebelství,ale spíše zvědavost, kam až mohu zajít. A také je to první styl se kterým se mi dobře pracuje, nevím proč, ale s žádným předchozím stylem to tak nebylo.


2. Komunita
Ještě jsem neviděla tak rozmanitou komunitu, jako u lolitu. Neříkám, že třeba u larpařů je to nuda, ale mám takový skromný pocit, že u lolity, to jen výří inspirativními a zajímavými lidmi. Kolik z nich jsou umělci, modelky, lidé se schopnostmi, který jiný nemá..no prostě paráda. Z tohoto důvodu si zároveň připadám trochu, jako šedá myška. Vlastně nic pořádného neumím. Snažila jsem se profesionálně zpívat, skončilo to šílenství vyučujícího, snažila jsem se kreslit, končilo to proplacením zničených pláten, snažila jsem se dělat keramiku, skončilo to vyboucháváním vyučující od podlahy, snažila jsem se tančit, skončilo to zlomenou nohou. Už jen to psaní zbývá,ale bojím se do něho pustit, aby to neskončilo zpřeraženými hnáty od čtenářů =D

3. Vznešenost
Ano, i když nejsem live-style lolita, připadám si v ní, tak nějak vznešená. Né, že lepší než ostatní,ale prostě vznešená - elegantní. I když piju prosté pivo,tak si přijdu, jako dáma, která má sedět rovně a na všechny vrhat nepřípustné pohledy. Zkrátka platí rčení, že šaty dělají člověka. To když doma sedím v teplákách, zborcená v antiergonomické póze u počítače,tak si tedy tak vznešeně nepřijdu.

4. Pozornost
I když mnoho začínajících lolitek má s tím problém, já si užívám pozornosti lidí (za předpokladu, že není agresivní,ale únosná). Bavím se jejich ,,wtf" pohledy, zmatené chováním a pokusy o vtip. Také mne baví na některé hlášky vtipně reagovat. Jednou se mi stala skvělá stóry, kdy jeden chlapec v adolescentním věku mne pozdravil na ulici : ,, Dobrý den , dámo!" a nechtěl opustit moji přítomnost. Opětovala jsem mu pozdrav a s úsměvem (a s vnitřním smíchem uvnitř) jsem ho poprosila, aby mi vyčistil flek na mých RHSkách..k mému překvapení, to opravdu udělal, takže mé ego zaplesalo, moje dominatnost se zavrtěla a klučinovi se to také líbilo..kdo ví , kde je mu konec =D

5. Boty
Je to taková obsese,ale na lolitě se mi hrozně líbí boty. Ať už jsou odkudkoliv, roztomilé, punkové, nebo gothické. Nikdy jsem boty neřešila, vlastně jsem měla jen jedny Steelky a to byl konec, ale v poslední době vlastním patnáctery páry bot (pro jedny jsem si byla dneska). Vždy jsem strategicky odmítala podpatky, nesnášela jsem je a neuměla na nich chodit. Avšak to změnily RHSka..ty mne naučily chodit na podpatku. I když dnes většinou volím klínky, nebo široké podpatky, které jsou pohodlé, tak aslepoň jsem zlomila určitou hranici. Jsem za to ráda. Přijde mi, že v podatkách má noha vypadá lépe a elegantněji. A taky jsem vyšší,než přítel. Co mne trochu mrzí je fakt, že mám specifickou velikost - něco mezi 40 a 41..nikdy né ani jednu z nich. Takže většina mých bot jsou buďto mi velké, nebo malé =D

6. Srazy
Jojo, mám je ráda. Dostanu se na málo z nich, ale když už tam jsem,stojí to za to. Baví mne ta atmosféra tam, lidi tam, čajovny, kávárny..no prostě vše,co k tomu patří. Nedokážu asi vybrat ten nejlepší sraz. Hodně se mi líbil Ústecký, který jsem pořádala já, protože byl komorní a všechny jsem se na něm vykecaly do sytosti. Avšak ostatní byly také perfektní. Od Vánočního po Pohádakový piknik. Doufám, že v budoucnu budu jezdit časteji. A mám pro vás možná malé tajemství, které doufám, že vyjde - příští rok se stěhuji do Prahy!!

7. Pokrývky hlavy
Nikdy jsem netušila, že si je tak zamiluji, až lolita mi je přinesla. Miluji všechny druhy pokrývky hlavy. Od baretek, po klobouky, bonety a headdressy. Vlastně bez pokrývky, mašličky, či malé oozdůbky si připadám, jako nahá. Kolikrát si přijdu infantilně (kór když na vysoké škole nosím Hallo kitty ve vlasech), ale to nemění nic na tom, že je miluji. To je dalším faktorem, proč nesnáším vítr. Je to absurdní,ale už dvě baretky mi skončily v nějaké vodní hladině. Krásná rudá v rybníku a ještě nádhernější hnědá v říčce..člověk aby si je přivazoval.

8. Sladkosti
I když na to nevypadám, nemám moc ráda sladké. Ale ,,lolita sladkosti" se mi líbí. Jak vizuálně, tak chuťově. Myslím hlavně muffiny, dortíčky a mnou ještě nevyzkoušené macaroonky (neměl jste je někdo?). Baví mě se hrabat v té polevě, rozlouskávat krusty a vychutnávat si čokoládové hrudky. Z tohoto důvodu bych nemohla pracovat v továrně Willíka Wonků..prostě tyhle věci můžu v jakékoliv podobě.

9. Vrstvy
Já vím, že jsou v létě spíše na obtíž, ale teď, v období, kdy byly teploty pod mínusem jsem je velmi uvítala. Navíc mými vrstvami bavím často lidi ve svém okolí. Ptají se, jak to dělám, že mi sukně levituje. Už mne to nebaví svádět na vnitřní síly, které v personální oddělení v Bradavicích neobjevilo a tak jim ukazuji spodničku. Stále vídávám nadšené obličeje. A také vsrty oceňuji na sociálkách během přednášek - díky nim na nich mohu strávit více času a nedozvědět se jistě klíčový fakt v životě Adama Smithe.

10. Blogy
Možná to k patří ke komunitě jako celku, ale vyzdvihnu tu četnost blogů. Čtu je velmi ráda a inspirují mne. Vím, že ten můj za vašimi zaostává (alespoň četností článků),ale i tak mě baví ho vést. Nechci vyloženě jmenovat všechny, protože vím, že bych na některé z vás zapomněla. Mé oblíbené najdete v postraním sloupku tohoto blogu. A sleduju vás všechny!!muhahaha!!

Tak to je dnes vše..příště bude snad zábavnější článek. Dnes mě totiž bolí nesnesitelně v krku.
Tak zítra, ahoj!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Alice-chan Alice-chan | Web | 11. března 2012 v 11:03 | Reagovat

Taky jsem šedá myš. Nic neumím. Nebyla jsem dobrá ve škole, na kreslení, na nic. Můj jediný talent je něco pokazit XD

2 Reiko Reiko | 15. března 2012 v 17:58 | Reagovat

Makaronky zbožňuji, ale mají je až v Ostravě :D. Varuji tě, nikdy to nezkoušej, protože když ti zachutnají, tak jsou horší než droga XD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama