Otázka č. 14

30. srpna 2012 v 23:12 | Kůzle |  Já já já jenom já
Hezký večer všem,

sice trochu později,ale přeci přicházím s další otázkou, tentokrát na téma:
Tvá nejranější vzpomínka

Mám jich docela hodně,ale v hlavě mi uvízl takový neurčitý záblesk prababiččina pokoje. Mamča říkala, že si to nemohu pamatovat,protože jsem byla moc malá,ale když jsem ji docela detailně popsala ten pokoj, řekla, že je to přesné.
Pamatuji si, že tam byla taková ta rustikální staromódní skříň plná knih, pod ní košík plný starých hezkých hraček. Obývák byl prakticky spojený s kuchyní, která byla sice stará,ale funkční.
Také si pamatuji malý jídelní stoleček v bukovém dřevě a lampu na spirále, která visela nad ním. Pravda ovšem je, že prababičku si vůbec nepamatuju a prakticky její podobu poznávám jen z fotek.

Nicméně mám teorii, že lidský mozek si pamatuje úplně všechny vizuální vjemy, které schovává do určitých přihrádek, které se v určitých okamžicích otevřou a člověk si vzpomene - na známou situaci, kterou už zažil. Věda nemá ani zdaleka probádaná tajemství lidského mozku,takže tomu věřím.
A věřím, že by nás některá fakta určitě dokázala velmi překvapit.

Co vy? Jak to máte se vzpomínkou?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Přemýšlím o tom, že bych blog rozšířila o rubriku, kde bych psala recenze na zhlédnuté anime..co si o tom myslíte?

Ano,zajímá mě to, budu to číst
Anime mne nezajímá
Je mi to jedno

Komentáře

1 Pinkie~ Pinkie~ | Web | 30. srpna 2012 v 23:30 | Reagovat

První dětské vzpomínky jsou nejlepší:) já jsem spíš člověk co si vzpomíná když mu to někdo připomene ale taky na mě něco napadne a já vzpomínám i na něco na co jsem myslela že už jsem dávno zapoměla..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama