Otázka č. 3

18. srpna 2012 v 21:24 | Kůzle |  Já já já jenom já
Hezký večer všem,

máme tu další téma, které zní : Tvůj názor na alkohol a drogy..nuže..

Myslím si ,že alkohol i drogy tu jsou snad tak dlouho, jako lidstvo samotné..dají se s trochou nadsázky považovat za přirozenou součást lidstva. Často si pokládám otázku: co jsou vlastně drogy? Ve své podstatě to může být i čokoláda..je to látka, na které se pěstujeme psychickou a fyzickou závislost. Nicméně v tomto případě myslíme drogy, jakožto omamné prostředky přírodního nebo chemického původu.
To jen tak pro upřesnění..tak a teď k tomu mému slavnému názoru..


Dá se říci, že alkohol mi nijak nevadí. Je všude dostupný, v mnoha jakkostí a druhů, je všudypřítomný. Proti samotnému alkoholu nic nemám. Co mi vadí jsou lidé, kteří se pod jeho vlivem nedokáží chovat, lidé, kteří mu propadli, lidé, kteří nevidí dále než na dno lahve. Takže ve své podstatě mi spíše vadí lidé,než alkohol.
Já osobně miluji už odmala pivo. Piju ho už od devíti let,kdy mě ho naučil pít dědeček, nicméně, můj rekord ve vypítí piv za večer (asi 7 hodin v hospodě) bylo 5 piv..takže sami vidíte,že nejsem žádný velký pijan a opít se, je pro mne nadlidský úkol.Pivo piji tedy na chuť, ráda si za něj připlatím a vychtunám si ho. Preferuji malé pivovary. To samé mám s vínem, kde preferuji bílé.Co se ostatního alkoholu týče, kladný vztah mám k medovině, cideru..a to je asi vše. Nemám moc ráda tlamolepy, typu Jelzin, Amundzen a nesnáším trvdý alkohol. Také neholduji ani bylinkovým likérům..zkrátka už ničemu..tak vidíte, že nejsem moc ,,dobrá" ,co se pití týče.
Vadí mi, když se opíjejí mladiství každý víkend a neznají svoji hranici, vadí mi,když chlapi vysedávají denodenně v hospodě,ale to hold není chyba alkoholu,ale lidí.

A teď k drogám..co se drog týče, mám k nim velký respekt. Nikdy jsem nic neokoštovala, z kouře mariuhany se mi dělá šoufl. Takže s drogami nemám vůbec žádnou zkušenost. Snad jako každý člověk je odsuzuji (chemické drogy). Vadí mi, že se takové svinstvo vyrábí a ničí životy lidí, jen kvůli ekonomickým potřebám pár jedinců.
Co se týče přírodních drog, nemám nic proti tomu ,že rostou, je to přeci jen kytka/houba, která prostě vyrostla v přírodě, tudíž je přirozená. Co mi ale fakt vadí je, že Česká republika je vítěz v užívání právě zmíněné mariuhany. Tento fakt vidím spíše,jakou určitou módní vlnu, která je pozérská a nebezpečná. S nadzáskou se dá říci, že vidím 80% mladých lidí s jointem u huby. Vadí mi ,že je to společností tolerováno a bráno jako normál, nebo ještě hůř - jako frajeřina.
Možná jsou mé názory trochu ortodoxní,ale já to prostě nemám ráda.
K trdým chemickým drogám se ani vyjadřovat nechci, to už je svinstvo nejvyššího kalibru - a jako za vším, i za tímhle stojí zase lidský faktor.
Takže v závěru bych řekla, že alkohol a drogy ve své podstatě asi nijak špatné nejsou,nicméně ,když se potkají s některými jedincemi, tvoří vražednou kombinaci.

A to je dnes vše..jaký máte vy názor k drogám a alkoholu?

Těším se na vaše příspěvky a zítra ahoj
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Přemýšlím o tom, že bych blog rozšířila o rubriku, kde bych psala recenze na zhlédnuté anime..co si o tom myslíte?

Ano,zajímá mě to, budu to číst
Anime mne nezajímá
Je mi to jedno

Komentáře

1 Alice-chan Alice-chan | Web | 19. srpna 2012 v 0:18 | Reagovat

Mě štvou právě ti mladí šmejdi pro které tráva znamená být správně cool a užívat si života. Nemám to ráda.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama