Report z Advíku

7. srpna 2012 v 22:52 | Kůzle |  Já já já jenom já
Krásný dobrý večer,

už se nebudu omlouvat, proč blog tak dlouho stál bez příspěvku,prostě mne blogaření na nějakou dobu přestalo bavit, začala jsem intenzivně pracovat v rybárně, což mi taky sežralo mnoho času. Jak jste si jistě všimli, mám nový design blogu, který se mi moc moc líbí. Za něj ještě jednou děkuji mému muži, který ho celý udělal. Jsi borec.

Tak a teď k Adviku. Četla jsem mnoho recenzí na tuto akci pořádanou minulý týden v objektech KC Zahrada. Inu, mnoho jich lichotivých nebylo. Stejně jako minulý rok, převládala spíše kritika, určitá apatie a znechucení k organizárskému týmu a akci samotné. Na začátek chci říct, že tyto názory chápu a chápu i pocity lidí, jež je psali.
Já jsem narozdíl od ostaních měla velkou kliku - s orgama jsem se prakticky nesetkala a nebyla na nich závislá. Takže tyto věci šly naprosto mimo mě. Akci samotnou jsem si opravdu velmi užila, hlavně díky spoustě super lidí, které jsem tam potkala. Docela mi i vyhovoval program,až na pár výjimek,které zdůrazním dále.


Na Advik jsem přijela v pátek ráno. Už v deset hodin, kdy jsem vylezla z autobusu, mne praštilo hnusný odporný vedro, které bylo nelidské. Okamžitě jsem se začala v outfitu punk lolity smažit. Rychle jsem zaběhla do metra a vydala se na Chodov. Tam jsem chvíli čekala, až mne vyzvedne Suzake a Takashi. Když dorazili, vyrazili jsme spolu do areálu.
Při vstupu naštěstí nebyly žádné potíže, ale naprosto jsem vypěnila, když jsem zjistila,že na takové akci jako je Advik nemají šatny. Kam jsem si sakra měla odložit svůj obrovský kufr? Tahat ho s sebou nepřicházelo v úvahu,tak po nějakém čase, kdy jsem zoufale hledala místo, kde bych si ho mohla odložit, jsem našla prostory Advikovského kadeřnictví, kde mi slečna nechala ochotně kufr odložit.
Takže už v této chvíli jsem byla docela naštvaná a nikam se mi nechtělo. Nicméně vydala jsem se se Suzake na přednášku o doramě, která byla vtipná, jenže se kryla se Shaninou přednáškou o Lolita komunitě a nováčcích, kterou jsem chtěla také vidět. Takže jsem si přednášky rozdělila a v půlce doramy jsem vyrazila na Shanu.
Obě přednášky byly fajn a zlepšily mi náladu. A potom začal kolotoč, kdy ke mne přibíhali známí i neznámí lidé a celou dobu jsme jen a jen kecali o všem možném i nemožném.
Tato aktivita mi prakticky zabrala celý pátek. V pozdním odpoledni mi začalo kručet v břiše, tak jsem se vydala okouknout, jak to mají na Adviku s jídlem tentokrát (naposledy jsem tam byla v roce 2010). Dala jsem si smažené nudle za 60 korun a po jejich konzumaci jsem zjistila,jakou jsem udělala blbost. Nudle moc dobré nebyly, byl v nich minimální podíl masa a zeleniny. Zkrátka to byla jen sója a nudle. Na druhou stranu tam měli docela dobré kuřecí špízy, na které jsem chodila dále. (když nepočítám ósom zapečenou bagetu za 25 kč,která se prodávala vevnitř. ).
Zklamalo mě i pivo. Nebylo vůbec dobré. Na druhou stranu mne potěšilo, že ho tam měli..pít jen vodu,nebo Kofolu nedokáži.
Zleva: Sysa,Ještěrka, Ketmara, Mitsuki, Zuzka, já .. za fotku děkuji Ketamře

Kolem páté hodiny tuším, dorazila JAm s Elizabethou a tak jsme kecaly venku na zemi, jako správné zlolity. Přidávali se k nám na chvíli lidi, jako Mitsuki, Psiren, Dasty, Cherri, Melody a mnoho dalších..Funny moment nastal, když jsme si šla do nedaleké hospody koupit pivo -abych zapila to advikovské- a pán po mne vyžadoval občanku :D
Když jsme dokecaly a rozloučily se, vyrazila jsem na přednášku Suzake o Host clubech v Japonsku. Přednáška byla super a já se dost nasmála. Po přednášce byl už skoro večer a areál se měl zavírat. Tak jsme si koupily poslední pití a šly jsme pěšky do tělocvičny, která byla cca 5 km (!!!) daleko.
Noční procházka byla fajn,až na to, že se mi rozbil kufr. Upadlo mi kolečko a prakticky s nim nešlo pohybovat. Naštěstí mi s ním pomohli gentlemani v cospalyi.
V tělocvičně se nedalo dýchat, bylo tam tak 28 stupňů. Vybalily jsme si věci a šly se osprachovat. Sprchy byly plné a bylo v nich dusno.Další záchvat vzteku jsem dostala, když jsme se se Suzake vracely osprchované tělocvičnou do spacáků a nějakej dementní org, který viděl, že jdeme, zhasl. Nastala naprostá tma a já pošlapala asi 20 lidí...sorry lidi, jestli to čtete. Také v té tmě si vyndavat čočky byl zážitek.
Nicméně noc byla velmi klidná,na conové poměry bylo neuvěřitelné ticho. Ráno jsme se probudily v 7 hodin a vyrazily do areálu. S holkama jsme měly nácvik na lolita přehlídku. Co jsem pochopila, nácvik se nějak organizačně zase nepovedl,tak byl velmi zkrácen. Ale byla to sranda, každá z lolit předvedla určitou show na pódiu a celkově to působilo hezkým dojmem..alespoň myslím.
Samotná přehlídka byla plná, já jako vždy byla velmi nervózní a svou nervózitou si zážitek ničila. Snad to nebylo tak poznat. Nicméně bylo to veselé a milé. Nejvíc se mi líbila KK a její ero lolita show :D
Po přehlídce jsem vysprintovala na moji přednášku na téma Lolita vs. civilisté. Upřímně.. nevím jak jsem jí zvládla, budu ráda za každý feedback. Ale myslím, že to nemuselo být tak hrozné, lidi se smáli a celkově byla sranda.
Můj přehlídkový army outfit

Dále jsem zůstala na přednášce KK - Lolita vs. Lolita..ta se mi opravdu velmi líbila a ráda na ní vzpomínám. Po přednáškách jsme kecely venku na trávě s Ketmarou,Ještěrkou, Zuzankou a náhodnými kolemjdoucími.
Poté se konala lolita burza, kde jsem si koupila krásný náhrdelník od Ještěrky. Celkově mne zase zachvátila nákupní horečka. Odvezla jsem si 7 mang, 1 tašku do školy, 3 placky, 4 plakáty. Ale tak proč ne..šetřila jsem si na to. Stejně nejvíce jsme utratili za pití..vypila jsem v průměru asi 6 litrů denně.
Večer přišel velmi rychle a my jsme se Suzake zase šly pěšky do tělocvičny, tentokrát bez kufrů. Cesta byla opět příjemná a my to stihly dokonce za světla osprchované do spacáků.
Můj outfit ze soboty

V neděli jsme zase vyrazily na Advik spěšně už s kuframa, kde byl vymezený prostor pro jejich uchování. Neděle byl fail den, kdy se mi kufr rozbil už takovým způsobem, že ho musel člověk táhnout na zádech, kdy se mi vybily oba mobily a nemohla jsem reagovat na zprávu od Lizz, s kterou jsem se měla sejít a kdy mi tak nějak nic nevycházelo. Nakonec jsem se s Lizz bohužel nesešla, což mne moc mrzelo, protože tam měla být i Sandie :(
Ráno jsem navštívila workshop JAm, kde mě nalíčila, přednášku o Johnnys Entertaiment a přednášku JAm - burando vs. handmade. Vše bylo moc hezké a přínosné.
Zbytek dne jsem proseděly s Ještěrkou, Zuzkou a jejím přítelem venku u stolu, kde jsme si povídali. Než jsem odjela, sešla jsem se se Seffie, které jsem předala sáčko a společně jsme se vydali na Dejvice, kde mi jel autobus. Naštěstí mi všichni pomohli s kufrem, tak to bylo dobré.

Takže celkově jsem si Advík opravdu užila, byl to akční víkend plný zážitků. Ale jak jsem řekla, nemůžou za to orgové, ale super lidi, kteří tam byli. Děkuju všem, kteří se mnou prohodili alespoň slovíčko!

A teď bodovitě:

 • Na Adviku byly super cosplaye..nejvíc se mi líbil Gunman,Tony Stark, Kuroshitsuji-Ciel in Wonderland, Nana, Okarin ze Steins Gate, postavy od Marvelu..
 • Seznámila jsem se s novými lidmi. Nejlépe se mi povídalo se slovenskou lolitkou Sysou, která byla úžasná a vtipná.
 • Vypotila jsem 5 litrů vody
 • Moje vlasy nejsou tak marné,jak jsem si myslela - docela celou dobu držely tvar
 • Příště v tělocvičně už spát nebudu
 • Co to do prdele bylo, ta emo kapela? Dodatečně jsem zjistila, že Gotika byla odmítnuta, kvůli tomu, že jsou to předražení buzíci..wtf??
 • Promítaly se relativně dobré tituly,ale všechny jsem už viděla
 • Hrozně mi chyběly přednášky o anime..v anime sekci byly přednášky skoro výhradně o K-popu ,doramě a podobně..
 • V butler café nebyl ani jeden hezkej butler :D
 • Nestihla jsem mnoho přednášek, které jsem chtěla :( Jmenovitě Poisoned Alice, Steampunk, Dolly Kei a Správná velikost podprsenky
 • KK mne dostala s její soutěží o pedofilní lízátko :D
 • Yaojistky jsou nebezpečné
 • Nezaujal mne program ve fantasy sekci..a to mám fantasy ráda
To je tak asi vše, milý čtenáři. Slibuji, že se polepším v článcích..opravdu ano,mám mnoho nápadů. Vypotila jsem novou anketu,tak prosím hlasujte, potřebuji váš názor.
BTW..nemáte někdo fotku mého outfitu z neděle? Nemohu ji nikde najít. Díky
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Přemýšlím o tom, že bych blog rozšířila o rubriku, kde bych psala recenze na zhlédnuté anime..co si o tom myslíte?

Ano,zajímá mě to, budu to číst
Anime mne nezajímá
Je mi to jedno

Komentáře

1 Sysa Sysa | E-mail | Web | 8. srpna 2012 v 11:34 | Reagovat

Ja som si advík tiež celkom užila navzdory zlej kritike :) Tiež lutujem že som zmeškala pár prednášok na ktoré som chcela ísť ale čo už :/

A ďakujem za príjemnú spoločnosť, momentálne si môj nový idol v nosení podkolienok ! :D

2 Anne Gray Anne Gray | 24. srpna 2012 v 20:03 | Reagovat

Tvoje přednáška byla super! Seděla jsem na Lolita linii skoro celou dobu a zrovna tvá přednáška se mi líbila snad nejvíc (společně s tou od KK a JAm) :) A líbila se i mé ne-loli kamarádce a to je co říct! :D Jinak já si Advík užila právě jen kvůli lidem...bez nich by to asi stálo za nic :)

3 Kůzle Kůzle | 26. srpna 2012 v 20:27 | Reagovat

[2]:  Moc moc děkuji za feedback (a ještě tak milý, yay!)
Přesně tak, nejhorší je ,že to říkají snad všichni, kteří si Advík užili..no, jsem zvědavá, kolik lidí tam přijede příští rok :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama