Říjen 2012

Angel Beats! - recenze

28. října 2012 v 18:02 | Kůzle |  Anime recenze
Hezký podvečer všem,

jelikož nastala regulérní zima a dlouhé večery trávené psaní jen bakalářské práce mne neuspokojuje ve své pisatelské potřebě, rozhodla jsem se založit na blogu další rubriku. Pozornější čtenáři si jistě všimli a možná také hlasovali v anketě, která se vykytovala skoro pod každým článkem. Moc za hlasy děkuji.
Pokud jste hlasovali pro možnost, že vás anime nezajímá, nezoufejte, anime recenze budu samozřejmě prokládat články s jinou tématikou,ať také nestrádáte.

Na úvod bych měla říci, že nejsem žádné anime guru, aka nečekejte ode mne pitvu jednotlivých titulů do posledního detailu. Mně se buďto série líbí, nebo mi přijde úžasná,anebo ji ráda nemám. Často jsem ovlivněna emocemi a proto dám titulu jiné hodnocení,než by si zasloužil. Budu se snažit,ale vždy zhodnotit určitá kritéria, docela jsem zvědavá, jak se mi to podaří. Takže je zkrátka možné, že ne vždy recenze budou úplně objektivní..
Nicméně moc ráda s vámi prodiskutuji váš názor v komentářích, budu proto ráda za každý příspěvek.

Geetacon numero 2

17. října 2012 v 12:04 | Kůzle |  Kecy kecy a ještě nějaké kecy
Hezký den všem,

Jak většina z vás ví, v sobotu a neděli se konal v Domě dětí a mládeže Ústí nad Labem v pořadí druhý letošní Geetacon. Tato akce není zaměřená jen pro otaku, jak jsem u jiných tuzemských conů zvyklí, ale také dává velký prostor pc sekci, fantasy, sci-fi, larpu, turnajům a RPG.
Na Geetacon jsem se moc těšila, protože ten první mne tenkrát příjemně překvapil. Bohužel jsem na akci dojela v sobotu kolem sedmé hodiny,protože jsme musela být v komisi na volbách. Nicméně i přesto se budu snažit Geetacon nějak zhodnotit.

Na letošní Geetacon prý přijelo něco přes 500 návštěvníků, což přesahuje kapacitu Akiconu,takže nutno říci, že se jedná už o opravdu větší akci, která potřebuje dobrou organizaci.
Letos jsem se výhradně pohybovala jen v anime sekci, už jenom kvůli tomu,že jsem jí částečně organizovala a také kvůli tomu, že mě nic jiného nezaujalo.

Já chci pullipku!!

10. října 2012 v 11:50 | Kůzle |  Pullip dolls
Hezký den všem,

je to asi týden co jsem se vášnivě zamilovala do Pullip dolls. Předem bych měla podotknou,že od malička na sobě porozuji pupafóbii, tedy fóbii z panenek. Jako malá jsem samozřejmě nějaké dostávala,ale všechny jsem je hned po rozbalení balíčku úmyslně zničila a děsila se jich. Po čase jsem se s tímto nešvarem svěřila mamče a ta informovala všechny příbuzné o tom, aby mi už další panenky nekupovali. Takže jsem dostávala autíčka, kreativní záležitosti a knihy.
Panenky mi nikdy nepřirostly k srdci, Barbie jsem vždy nenáviděla. Jenže pak jsem objevila BJD (Ball jointed dolls), které mne okouzlily a nepřestávají fascinovat dodnes. Jsou úžasné, živé, bizarní a fascinující. Když jsem si vygooglila jejich cenu, nadobro jsem se rozloučila se snem si jednu z nich pořídit.
Ale před týdnem jsem velmi náhodou objevila Pullip dolls. Musím říci, že se mi hrozně moc líbí, jelikož miluji anime,tak kolikrát více, než samotné BJD. Pullipky jsou sběratelské panenky, které vyrábějí v Jižní Korei. Vyznačující se obrovskou hlavou, s očima, které mohou měnit pozici a mrkají. Jsou kloubové,takže se dají různě aranžovat.
Existuje nespočet variací, ale často jsou pullipky inspirovány lolitou, gothic módou, nebo jinými subkulturami. Občas se najde také pullipka dělaná podle nějaké postavy z anime nebo filmu. Každý rok jsou vydávány nové kolekce ze kterých můžete vybírat.