Angel Beats! - recenze

28. října 2012 v 18:02 | Kůzle |  Anime recenze
Hezký podvečer všem,

jelikož nastala regulérní zima a dlouhé večery trávené psaní jen bakalářské práce mne neuspokojuje ve své pisatelské potřebě, rozhodla jsem se založit na blogu další rubriku. Pozornější čtenáři si jistě všimli a možná také hlasovali v anketě, která se vykytovala skoro pod každým článkem. Moc za hlasy děkuji.
Pokud jste hlasovali pro možnost, že vás anime nezajímá, nezoufejte, anime recenze budu samozřejmě prokládat články s jinou tématikou,ať také nestrádáte.

Na úvod bych měla říci, že nejsem žádné anime guru, aka nečekejte ode mne pitvu jednotlivých titulů do posledního detailu. Mně se buďto série líbí, nebo mi přijde úžasná,anebo ji ráda nemám. Často jsem ovlivněna emocemi a proto dám titulu jiné hodnocení,než by si zasloužil. Budu se snažit,ale vždy zhodnotit určitá kritéria, docela jsem zvědavá, jak se mi to podaří. Takže je zkrátka možné, že ne vždy recenze budou úplně objektivní..
Nicméně moc ráda s vámi prodiskutuji váš názor v komentářích, budu proto ráda za každý příspěvek.


Dnešní anime recenze bude na zajímavý počin, jménem Angel Beats!


Když jsem si řekla, že bych se mohla kouknout na Angel Beats!, tak nějak jsem vůbec nevěděla, co čekat, protože jsem si ani nepřečetla recenze. Trochu mne odradila na první pohled animace, protože první asociace byla: To bude taková ta pitomá komedie ze střední.
Nicméně chyba lávky. Angel Beats! je vtipný, to rozhodně, občas je i střeštěný, ale hlavně jsem nevěřila, že mě na první pohled taková blbost dokáže zasáhnout jen ve třinácti epizodách. Angel Beats! je neuvěřitelně dojemné anime, kdy na konci skoro každý divák zatlačuje slzy a přeje si,aby vše dopadlo dobře.

Hlavní hrdina Otonashi se jednoho dne probudí v neznámém prostředí na zemi v prostorách střední školy a v zápětí poznává dívku Yuri, vedoucí povstalecké skupiny, která klečí vedle něho za odstřelovací puškou a hodlá zabít anděla, kterého má na mušce. Otonashi se dozvídá,že je mrtvý, stejně jako Yuri a že si má dávat pozor na Anděla, která je jejich úhlavním nepřítelem. Otonashi ničemu z toho, co mu řekla Yuri nevěří a vydává se za Andělem, kterého se optá, zda je opravdu mrtvý. Anděl ho bez váhání probodne zbraní, která se ji ,,přetransformuje" z ruky. Otonashi se pak později probouzí na základně povstalecké skupiny, která bojuje proti Andělovi (kdesi v nějaké třídě) a pochopí svůj stav, že je mrtvý, a že nemůže v tomto ,,světě" zemřít. Ze své minulosti si vůbec nic nepamatuje a nechápe, co v tomto světě dělá.
Nicméně každý další díl doplňuje kusy skládačky a vy se pak dozvídáte, jak to všechno ve skutečnosti je.
Anděl je podle slov ostatních členů skupiny nepřátelská bytost, která je chce navždy smazat a zničit jejich existenci,jenže jak to v anime bývá, postupně zjistíte,že je vše úplně jinak.
Toto je velmi stručné nastínění děje, nicméně celý seriál je mnohem složitější, přináší nečekané zvraty a překvapení.

Po nejistém prvním díle, kdy jsem nevěděla, zda to vůbec zkouknout dále, mne další epizody stále překvapovaly. A i když jich je jen třináct je anime opravdu nabušené spoustou nápadů a dějem. Tak nějak nevím, do jakého žánru bych ho zařadila,ale nalezenete zde jak komediální prvky, dramatické, tak i romantické a bojové. Při sledování jsem ani jednou neměla pocit nudy a často jsem nedokázala ,,toho nechat a jít spát", protože konce jednotlivých epizod byly strašně dramatické.
Mnoho lidí říká, že konec celé série nepochopilo..rozhodně byl trochu otevřený a každý ho pochopil trochu jinak. Mně ale nepřišel tak depresivní, jak by se mohl zdát. No nebudu spoilovat.


Animace: Myslím si ,že byla velmi kvalitní. To může mít za příčinu fakt, že se jedná o relativně nové dílko (2010). Líbilo se mi hlavně zobrazení Anděla, která byla démonická a rozkošná zároveň.
Hudba: Opening a ending byl pěkný, a fakt,že ho mám v mp3 znamená, že se mi líbil. To samé podkreslení některých scén :)
Příběh: Zajímavý, originální a dojemný, občas ale některé věci nevysvětlené
Postavy: Objevovaly se tu klišé, ale postavy byly docela zábavné a ani jedna mi nelezla na nervy,což se mi často nestává. Měla jsem ráda víceméně všechny
Nejsrandovnější scéna: Když kluci z odbojářského týmu, měli upoutat pozornost celé třídy,aby mohli vyměnit testy, za účelem sesazení Anděla z funkce zástupce třídy. To byl naprostý konec :D
Nejsmutnější scéna: Určitě většina posledního dílu.
Nejsilnější scéna: Ta poslední, nicméně jsem se nemohla odtrhnout ani od té, kdy celá banda pokoušela přejít cestu plnou pastí.
Celkové hodnocení: 9/10

Určitě Angel Beats! doporučuji, hlavně pokud máte rádi zajímavé anime s trochu smutnější tématikou. A navíc 13 epizod není moc,takže si myslím,že je to věc, která se velmi lehce zkoukne na jeden zátah.
Co jsem našla ,tak manga má 3 volumes.. nečetl ji někdo z vás? Je taky tak zajímavá?

Příští recenze bude na : Trigun
Děkuji za pozornost a mějte se fajn.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Alice Alice | 28. října 2012 v 20:20 | Reagovat

Zní to hodně zajímavě. Pořát mám ještě rozkoukané Sailor Moon, ale toto mě dost zaujalo.

2 Kůzle Kůzle | 29. října 2012 v 8:45 | Reagovat

[1]:Určitě mrkni, je to velmi pěkný seriál. Ááá.na Sailor Moon se dlouho chystám, to je naprostá legenda :)

3 S. S. | 29. října 2012 v 13:47 | Reagovat

Paráda, tuhle rubriku budu s radostí stalkovat. Děkuji za tip na další zajímavé anime, vypadá to, že ses mi tímhle zrovna trefila do vkusu ^^ A recenze je moc povedená :)

4 Kůzle Kůzle | 29. října 2012 v 18:45 | Reagovat

[3]: Ježiš moc děkuju,tento komentář mě opravdu potěšil ^^ Tak doufám,že se bude líbit.

5 Annie Annie | Web | 17. května 2013 v 18:33 | Reagovat

Na tohle anime se chci už dlouho podívat...asi to uskutečním :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama