Geetacon numero 2

17. října 2012 v 12:04 | Kůzle |  Kecy kecy a ještě nějaké kecy
Hezký den všem,

Jak většina z vás ví, v sobotu a neděli se konal v Domě dětí a mládeže Ústí nad Labem v pořadí druhý letošní Geetacon. Tato akce není zaměřená jen pro otaku, jak jsem u jiných tuzemských conů zvyklí, ale také dává velký prostor pc sekci, fantasy, sci-fi, larpu, turnajům a RPG.
Na Geetacon jsem se moc těšila, protože ten první mne tenkrát příjemně překvapil. Bohužel jsem na akci dojela v sobotu kolem sedmé hodiny,protože jsme musela být v komisi na volbách. Nicméně i přesto se budu snažit Geetacon nějak zhodnotit.

Na letošní Geetacon prý přijelo něco přes 500 návštěvníků, což přesahuje kapacitu Akiconu,takže nutno říci, že se jedná už o opravdu větší akci, která potřebuje dobrou organizaci.
Letos jsem se výhradně pohybovala jen v anime sekci, už jenom kvůli tomu,že jsem jí částečně organizovala a také kvůli tomu, že mě nic jiného nezaujalo.


Když jsme večer přijeli na místo, docela mne překvapil fakt, že na recepci nikdo nějak nebyl a tak jsme museli chvíli počkat,aby jsme mohli vůbec zaplatit vstupné,což si myslím,že není moc fajn. Navíc bylo slíbeno, že VIP hosté (což jsem byla já) dostanou malý dárereček. Nic jsem nedostala,ale to vůbec nevadí.
Spěchala jsem rychle na Kirovu a Gertyzovu přednášku o Must see titulech v anime, která byla perfketní, i když jsem stihla jen třičtrvtě hodiny z ní, což mne mrzelo. Po přednášce se s námi Kira, Terezka a Gertyz rozloučili, načež jsem zůstala na akci s Anasis ,Suzake a Káťou. Tak nějak už nás v programu nic nezaujalo a tak jsme se poflakovaly po areálu. Bylo se rozhodně kam zašít,takže jsem toho využívaly a hojně jsme se bavily až do večera. Docela mne překvapilo, jak se areál na večer vyklidil, chvíli jsme si myslela, že jsme tam úplně samotné. Myslela jsem si trochu, že to v noci bude žít jako na každém conu,ale pletla jsem se. Noční promítání mne docela lákalo, ale jelikož jsem se nechtěla odtrhnout od holek, zůstala jsem s nimi.
Asi ve dvě hodiny jsme se rozhodly,že půjdeme spát. Nutno říci, že mne spací prostory velmi mile překvapily, byly opravdu krásné, prostorné a nové. Vyspaly jsme se tam opravdu dobře, tak dobře,že jsme ráno zaspaly.
Ráno jsme všechny rychle vyskočily, protože Suzake měla od půl desáté přednášku a my měly jen půl hodiny na přípravu. Naházely jsme na sebe outfity a šly pomoci Suzake.
Hned mne velmi dopálilo to, že nám byla slíbena technika včetně počítače a repráčků. Na místě nebylo nic, takže jsem ještě lítala a hledala orgy, aby jsme vůbec mohly začít. Kvůli tomu jsme začaly o něco později a tak nějak mne to naštvalo, protože nebýt toho,že Suzake měla počítat,mohli by jsme si prezentace pouštět leda tak z okna. Nicméně tak nějak jsme začly v šesti lidech jako obecenstvu a bylo to fajn. Suzake přednáší velmi dobře a její přednášky mě baví.
Po Suzake jsem nastoupila já a měla přednášku na téma Lolita vs. civilisté, což byla recyklovaná přednáška z Advíku. Měla jsem tam docela hodně lidí, což mě potěšilo a tak nějak doufám,že to proběhlo hladce a dobře.
Jenže pak nastal další problém, když mi slečna, která měla vést workshop na kaligrafii řekla, že další mé dvě přenášky na téma Hudební anime a Fenomén otaku přesouvají hned za Lolitu versus civilisté. Takže jsem přednášela tři hodiny v kuse, což jsem neměla a opravdu mě to vyčerpalo. Hlavně mě mrzelo,že někteří známí jeli na mé přednášky a já neměla prostě čas jim napsat, že se přesouvají,takže je nestihli.
Trošku mi přišlo, že kvůli tomu jsem tam měla méně lidí, protože hlášení všichni lidi nezaregistrovali. Co se dalo dělat..nějak jsem to odpřednášela,ale nutno říci, že to odnesl Fenomén otaku, u kterého jsem cítila už opravdu velkou únavu a přednáška to odnesla trochu na kvalitě, což mi bylo líto, protože tohle byla má nejoblíbenější.
Po přednáškách jsem si šla odpočinou do místní čajovny, kterou musím pocvhálit, dělali tam dobré jídlo i čaj.
Odpoledne přijela Terezka s Kirou a společně jsme trávili chvíle ne Geetaconu kecáním. Asi od čtyř měla přednášku Suzake na téma Host cluby, která byla opět perfektní,ale nečekaně ji narušil příchod posluchačů na OPĚT přesunutou přednášku My little ponny. Teda tohle mě naprosto dopálilo. Nejen že se tam neuměli chovat, rušili Suzake,ale ještě měli poznámky, že nám to trvá a oni chtějí poníky. Tak za prvé ,jsme vůbec nezaregistrovali programovou změnu, která se hlásila, protože jsem tam měli videa a za druhé: CO dělá My little ponny v anime sekci, proč se nemohli přesunout do jakékoliv jiné volné místnosti, kterých tam bylo nespočet. Tyhle programové změny mne fakt dopalovaly, protože byly nečekané a hlášené snad jen o půl hodiny předem,což je hrozně málo.
Líbilo se mi ,že Suzake se nenechala zvyklat a pokračovala dále. Po přednášce jsem zase kecaly v hale a pak jsem se vydaly společně domů.
Pokusím se Geetacon nějak shrnout o pozitivů a mínusů. Také přidám nějaké postřehy pro orgy.

Pozitiva:
 • Perfektní prostory, nové a velké
 • Velká vstřícnost orgů a ochota
 • Čajovna
 • Spací prostory a toalety
 • Placky
Negativa:
 • Otravné a nečekané programové změny. Sakra,když je program daný,tak je daný. Hrozně moc přednášek se zrušilo a návštěvnící nevěděli co bude.
 • Absence jmen přednášejících v programu. Mně to opravdu moc chybělo, podle mě by tam měli být uvedeny, shodly jsem se na tom všechny.
 • Absence nápojného automatu - kafem se nenapiju. Já vím, že tam byla čajovna,ale ta byla po desíti večer byla zavřená. A když si vezmete, kolik lidí navštívilo Geetacon, myslím, že by tam měl být zajištěn
 • Absence orientačního plánku. Mnoho návštěvníků se mne pořád ptalo na cestu do místností.
 • DDR místnost, kde bylo několik padů,ale dala se nastavit jen jedna obtížnost, což je nelogické
Postřehy pro orgy:
 • Chtělo by zvážit příští konání cosplay soutěže. Přeci jen to není con jen pro otaku a cosplayů tam bylo opravdu pomálu, tak jestli to má cenu..
 • Budu usilovat o přejmenování anime sekce na japonskou popkulturu,protože vysloveně anime přednášek je tam pomálu.
 • Chtělo by se trochu informovat o tom, jak přednášející umí přednášet, zaslechla jsem totiž neuvěřitelně moc kritiky na stranu přednášejících.
 • Také jsem slyšela,že se tam spousta návštěvníků neuměla chovat,aka rušili na přednáškách a dělali blbsoti. Tyhle návštěvníky bych vyhazovala, což se nedělo.
Celkově se mi akce líbila, i když jsem ze vypíchla docela dost negativů,ale o tom to je - neustále se zlepšovat. Myslím si , že Geetacon má neuvěřitelně velký potenciál stát se jednou z nejlepších akcí a největší v ČR,tak doufám,že ho nezahodí.
Příští ročník bych si chtěla vzít celou sekci japosnké popkultury na starost i s severočeskýma lolitama, pokud to orgové dovolí a pořádně to tam rozjet, i když si myslím, že na tomto Geetaconu právě anime sekce byla jedna z nejaktivnějších.
Budu moc ráda za jakýkoliv feedback na moje přednášky a ještě jednou díky za navštívení. Snažím se pořád na svém přednesu pracovat.
A ten kdo na Geetaconu nebyl,ať neváhá a jede, akce stojí za to a za málo peněz dostanete hodně muziky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Přemýšlím o tom, že bych blog rozšířila o rubriku, kde bych psala recenze na zhlédnuté anime..co si o tom myslíte?

Ano,zajímá mě to, budu to číst
Anime mne nezajímá
Je mi to jedno

Komentáře

1 Gertyz Gertyz | E-mail | 17. října 2012 v 13:23 | Reagovat

Super postrehy, absolutne souhlasim v bodech pozitiva/negativa/postrehy :)

2 SakuKira SakuKira | Web | 17. října 2012 v 13:29 | Reagovat

Vesměs souhlasim s tim co si napsala :) Jen bych zmínil ještě to, že mě štvalo, jaký tituly byly dávány do hlavního sálu a jaký šoupnutý do menších i když by si zasloužili větší prostory. A taky bordel, kterej byl v programech, ale to je fuk , je pravda že tohle zase kompenzovala ochota orgů s tim něco udělat.:)Orgy musim jinak oprvdu pochválit za to, jak byli vstřícný a nápomocný a že i když toho měli hodně tak se snažili vyhovět každýmu :) Jinak bych se rád k tobě připojil co se týče řešení j-popkultury sekce na příštim geetaconu, teda pokud to projde :D Akce byla skvělá a podle mě i když je mnohonásobně menší, tak strčila do kapsy celej letošní Animefest.

3 Tereza Saki Tereza Saki | Web | 17. října 2012 v 13:56 | Reagovat

Pokud se mi nebude příští Geetacon krýt se státnicema (nebo s učením na ně), tak se rozhodně hodlám aktivně zapojit, určitě si připravím víc přednášek a klidně i workshop. :) A Kira by krom jiných přednášek, o kterých už uvažuje, mohl zrecyklovat svou bakalářku na téma "Japonská popkultura"! :)
A taky doufám, že si znovu vezmeš přednášku lolita versus civilisté, protože já už bych ji fakt jednou chtěla vidět. XD

4 Alice-chan Alice-chan | 17. října 2012 v 23:27 | Reagovat

Já bych rušící lidi nejen vyhazovala, ale taky pořádně a zostra kopala do zadní části těla. Toto mi totiž děsně vadí.

5 Shiki Lucy Shiki Lucy | Web | 18. října 2012 v 19:42 | Reagovat

Bohužel,Geetacon mě asi nečeká -.-  Do Prahy to mám hodinu do Brna hodinku a něco,ale Getacon je prostě daleko. Možná někdy ,kdy nebudu moct jet na AkiCon :)) Ale věřím že to je parádní akce  podle fotek :33

6 Skif Skif | E-mail | 19. října 2012 v 23:38 | Reagovat

Pěkné shrnutí akce musím také souhlasit s klady i zápory. Jenom bych chtěl upřesnit tu DDR místnost. Bohužel neexistuje žádný program který by dovolil zapojit víc jak 2 pady a na každým nastavovat vlastní obtížnost. Proto je to řešený větším počtem padů na 1 obtížnost a lidi se holt musej dohodnout a prostřídat. Na 1. Geetaconu byly pouze 2 pady a za tím stálo cca 10 lidí kteří čekali na vystřídání. Takže je řešení 1 obtížnosti stále nejefektivnější. Samozřejmě až bude dostupný software, který nám umožní více podložek a lepší nastavení tak to na něm poběží.

7 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 21. října 2012 v 18:00 | Reagovat

Připadám si teď trochu blbě, když je dost dobře možný, že jsem tě tam viděla a nevěděla jsem, že jsi to ty ^^"

8 Kůzle Kůzle | 21. října 2012 v 19:49 | Reagovat

Děkuji moc všem za příspěvky

[2]: Té struktury v promítání jsem si ani nevšimla..ale věřím,že to tak bylo, tak to bude další věc, co řeknu orgům.

[3]: Udělám ti někdy soukromou,ale ty mi to musíš oplatit  s tou Lolitou :D

[5]: Tak doufám,že se na Akiconu někdy potkáme :3

[6]: Aha,tak to jsem netušila. Já byla v té víře, že to jde a že se to tak normálně aplikuje. Tak to se omlouvám na stranu orgům, ale na druhou stranu si myslím,že by měl někdo šikovný ten program vymyslet,aby to právě na takových akcích šlo hladce :D (samozřejmě někdo externí :D)

[7]: Když jsem četla na Tvém blogu článek na Geetaconu,bylo  to to samé, co jsem si pomyslela :D Nicméně já tam přijela v sobotu večer,tak je dosti možné,že jsme se minuly :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama