Report z Akiconu

17. listopadu 2012 v 15:58 | Kůzle |  Věci zajímavé
Zdravím milé čtenáře,
konečně jsem se dostala ke stručnému reportu z letošního Akiconu, který proběhl ve dnech 9.-11. listopadu, tedy minulý víkend. Celkově Akicon hodnotím velmi kladně a abych se přiznala, byl to můj první. Moc jsem se na něj těšila, prakticky jsem byla natěšená už měsíc dopředu, protože jsem se nemohla dočkat,až sedostanu mezi ,,své" lidi a prožiji víkend plný zábavy. Vše zbalené jsem měla už ve čtvrtek, odjezd jsem domluvily na pátek.
V pátek ke mne přijela má drahá Anasis, doladily jsme zbytky, sjednotily své outfity na Akicon a vydaly se na mostecké nádraží, kde jsme očekávaly Suzake. Už cestou na nádraží se stala opravdová kuriozita. Zastavila mne nějaká růžovovlasá slečna, s tím, že se mne zeptala, zda se zajímám o japonskou kulturu a jestli je tu takových lidí více..tak jsem jí zkratkovitě pověděla o conech, lolitě a otaku komunitě. Slečna byla nadšená a sdělila mi, že v Mostě má příbuzné, za kterými jednou ročně jezdí, jinak bydlí v Hong kongu, kde má přítele a kapelu a kde bydlí už 10 let. S jejich punk, j-rokovou kapelou hrají po celém Japonsku a Číně. Také mi dala jejich krásnou vyzitku ,kde je odkaz na jejich webovky: http://www.zinapunx.com/. Webovky mají super, určitě se kouknětě. Upřímně jsem byla opravdu šokována takovým setkáním, které bylo neuvěřitelně náhodné.
Po tomto překvapení jsem vyzvedla Suzake a společně jsem se vydaly na zastávku autobusu, který jel do Prahy. Celou dobu jsem se obávala, že se do autobusu nevejdeme, protože jsme jely minibusem, který je opravdu mini. Byla hrozná sranda sledovat výrazy řidiče a cestujících, když minibus přijel a na zastávce stály tři holky se třemi velkými kufry a s třemi ohromnými sukněmi. Nicméně jsem se tam s trochou úsilí vešly a cesta byla nakonec příjemná. Vystoupily jsme na Ládví a prakticky hned chytly metro směr Chodov. Do KC Zahrady jsem se dostaly asi v 18:00 hodin a hned jsem si šly najít místo na spaní. Spací prostory byly obsazené, tak jsme si rozložily karimatky na chodbě pod stolem, kde proudilo docela dost lidí. Ale nedalo se nic dělat.

První outfit. Zleva: Já, Tony Stark a Anasis

V pátek jsem z programu nic nenavštívily, protože jsme se celou dobu bavily se známými a přáteli. Celkově to byl moc fajn večer, který jsem trávily s Ještěrkou, Cherri, Shiki Lucy a dalšími fajn lidmi. Avšak ten se skazil asi v jednu hodinu v noci, kdy jsme konečně ulehly ke spánku, naprosto unavené. V chodbě, ve které jsem spaly, totiž trůnila také nějaká banda z moravy, která se naprosto ožrala a dělala tak neuvěřitelný bordel, že jsem oka nezavřely. Tenhle stav přetrvával asi do pěti ráno, načež jsem byly opravdu zoufalé a nejvíce nás štvala ignorace orgů. Takže jsme se nevyspaly.
Na tuhle událost nám bylo řečeno, že Akicon je familiární con a že se nemáme co divit, že to tak bylo vždy..WTF??? Sakra, pokud chtějí familiární con,tak ať si tam zvou jen kamarády a lidi, co znají. Fakt,že con je pro širokou veřejnost z něho dělá trochu jiný institut a měl by tam být prostě zajištěný pořádek a dozorová služba. Ne každý má potřebu se ožírat, jako prase.
Nu což, ráno jsme si oblékly lolitu, tedy spíše Anasis, já měla na sobě lolita verzi Drocella z Kuroshitsuji a Suzake měla naprosto úžasný cosplay Yukiny z Yu Yu Hakusho. Nejdříve jsme se vydaly do Liedlu pro snídani, v klidu nasnídaly a pak se rozhodly, že zajdeme na Grekovu přednášku: Typologie bišíků. Před přednáškou jsme se potkaly s úžasnou Pet-chan, která byla v cosplayi Onodery Ritsu ze Sekai ichi Hatsukoi. Na přednášku se čekala neuvěřitelně dlouhá fronta, ale nakonec jsem se tam dostaly alespoň na stojáka. Přednáška byla úžasná, jako všechny počiny tohoto přednášejícího.
Po Typologii jsem se rozhodly jít na představení Honba za slávou od Retargo Gardo, která mi naprosto vyrazila dech. Tak perfektní předášku/představení jsem dlouho neviděla a opravdu mne to moc bavilo. Počkejte si na video, vřele doporučuji.
Lolita verze Drocella Kainze

Detail líčení - díky Anasis

Po představení jsem se rozhodly vydat na Akicon burzu, kde bylo neuvěřitelně moc návštěvníků a přes tlačenici se nešlo nikam dostat..ale alespoň jsem ulovila krásnou kamejku od Ještěrky. Tak jsem si raději šla nakoupit nějaké mangy do mé skromné sbírky, velmi mě potěšila akce ,kterou měl jeden stánek : Všechny mangy do čtyř hodin jen za stovku.
Poté jsem se opět poflakovaly a bavily s lidmi, kteří pricházeli a odcházeli.K večeru jsem odchytla Rouwi, která mi předala botky z Venina CC. Ještě před začátkem další přednášky jsem byla navštívit stánek Lysandry a nechala si namalovat na tašku bišíka na přání..foto bude v nákupním postu :)
Další přednáškou byla České stopy v anime, kterou přednášel Christof. Ta se mi také moc líbila a utrvdila v pocitu,že musím konečně zkouknout Monster.
I když jsme toho měly docela dost a síly čerpaly alespoň v jídle, navštívily jsem přednášku od Sušenky s názvem Dark side of M/M romance. No myslím,že není nutné představovat,co to bylo, nicméně mne to uklidnilo,že opravdu nejsem yaoistka. Ale přednáška byla určitě zajímavá. Večer nebylo do čeho píchnout,tak jsem se vydaly udělat noční photoshůt ven a klábosily ještě s ostatními návštěvníky. V jednu jsme se vydaly do sprch a ve dvě už ležely ve spacákách a tentokrát jsem se dobře vyspaly.Ráno jsme na sebe hodily zase lolitu : Suzake své úžasné odlschoolové šatky te sekáče, Anasis Bodylinové šaty a já takovou jakousi punk lolitu, kterou jsem během dne dvakrát převlékla.


Třetí den : Punk lolita

Dopoledne jsem běžely do Liedlu na snídani a vydaly se na představení souboru Goblošky a Lys : Božská kriminálka.Ta byla opravdu Božská a jako vždy jsem se dobře bavily. Jsem ráda, že jsem je viděla konečně na živo a ne na záznamu. Poté jsem trávily čas na burze s Ještěrkou a Pet, kde Ještěrka prodávala své šité věci a špěrky, které jsou opravdu úžasné. Doporučuji navštívit její nové stránky: http://emerald-dream.cz/

Asi v jedenáct hodin jsem vyběhla ven za Lyrou, která mi přinesla zamluvenou Bodylinovou sukni s Alenkovským motivem. Oblékla jsem si ji k punk lolitě. Dvanáctá odbila a s ní i konec Akiconu. Pomalu jsem se sbalily a vydaly společně s Ještěrkou a Pet najít nějaké posezení s jídlem, aby jsme se posilnily na cestu domů. Po hledání jsme skončily na Chodově v bagetárně. Tam jsme si povídaly asi hodinu a půl a bylo to opravdu fajn. Nakonec jsme se vydaly s Pet na vlak,tam se rozloučily a čekaly na náš spoj, kterým jsem jely společně se Suzake a Anasis. Cesta příjemně utekla a já dorazila šťastná domů,ale trochu přešlá z post conové nálady :)

Krátké postřehy:
  • Cosplaye byly zase krásné, nejvíce mě dostal Doctor Who, Sebastian z Making of, Cherri a její počiny, Black Rock Shooter, Fullmetal Alchemist, Grell a Undertaker a samozřejmě úžasné trio Myra, Arisu a Clover. A ještě bych zapomněla na super Ao no Exorcist a Sekai ichi hatsukoi
  • Prostory jsou pořád nedostačující,ale situace byla rozhodně lepší než na Advíku
  • Program byl pro mne docela zajímavý,ale mnoho lidí říkalo, že se jim nelíbí
  • Původně jsem orgům psala kvůli tomu,že bych si chtěla zapřednášet. To zůstalo bez odpovědi,takže přednáška bude na Geetaconu.
  • Děcka..nepijte tolik
  • Moc ráda jsem potkala nové tváře, zejména Shiki Lucy a Tweedledee
Celkově se mi tedy Akicon fakt líbil a doufám,že si ho příští rok zopakuji. Zkusila bych i nějaký cosplay..no rozhodně ještě uvidím. Už teď se nemohu dočkat Geetaconu.
Za fotky děkuji Patrickovi.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 17. listopadu 2012 v 16:54 | Reagovat

Znechucení z páteční noci dokážu jakožto nocležník na opačném konci chodby pochopit, letos to bylo o hodně intenzivnější než vloni, ale což. Jen jsem se pak od kamarádky, která spala v jedné z těch dalších místností, dozvěděla, že tam byli asi jenom ve čtyřech lidech a i velký sál docela zel prázdnotou ^^" Jsem hrozně ráda, že se nám konečně povedlo na sebe narazit ^^

2 Sysa Sysa | E-mail | Web | 17. listopadu 2012 v 19:10 | Reagovat

Moc ti to pristane! Ja som na akicon strašne chcela ísť ale neušli sa mi lístky :/

3 Kůzle Kůzle | 20. listopadu 2012 v 12:31 | Reagovat

[1]: To jsem ráda, že měl ještě i někdo jiný kromě nás takové pocity. Měla jsem chvíli dojem,že ty špatné jsem vlastně my.  Já taky, ráda jsem Tě poznala ^^

[2]: Moc děkuji ^^ Je mi to jasné, registrace byla vražedná :D Ale tak určitě se uvidíme na dalším conu, moc se zase těším na shledání :)

4 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 20. listopadu 2012 v 18:06 | Reagovat

[3]: Asi jsme jedny z mála jedinců, co nejezdí na cony s úmyslem ožrat se jak hovado

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama