Leden 2013

Moje skromná manga knihovnička

18. ledna 2013 v 16:55 | Kůzle |  Já já já jenom já
Hezký den všem,

Knihy neodmyslitelně patří k lidem a jejich historii. Někteří z nás si bez nich nedokáží představit život. A já patřím ke této skupině.
Miluji, jak knihy voní, miluji knihkupectví. Ale knihy jsem si nijak obzvláště nikdy nekupovala, protože by to pro mě znamenalo velký měsíční výdaj. Čtu hodně a mnoho žánrů, takže si nedokáži představit, kolik bych musela utratit. Proto hojně navštěvuji městskou knihovnu a využívám jejích služeb.
Nicméně existuje žánr, za který peníze dám moc ráda, protože je za a v knihovně nemají a za b je tak trochu sbírám a mám je ráda u sebe. Zmíněným žánrem jsou mangy. Docela dost lidí se mne ptalo, proč si je nečtu online, ale myslím,že odpověď je dosti jasná - mám ráda jejich kresbu, ráda na ně šahám a držím je v ruce.
Manga je tedy jediný žánr, nebo druh knížek, který si pořizuji. Leze to sice do peněz, ale na druhou stranu to stojí za to.

Proč Yano, proč?

15. ledna 2013 v 10:57 | Kůzle |  Věci zajímavé
Možná někteří z vás už zaregistrovali poněkud masochistický plán, s kterým přišli japonští představitelé filmového průmyslu, společně s mangakou Yanou Toboso. Popravdě, když jsem to slyšela poprvé a přečetla si o tom více, byla jsem v šoku. Mé nejmilejší (ale ne nejlepší) anime Kuroshitsuji, má dostat live action podobu, a to už tento rok.
První co mě napadlo, bylo, že jsem si uvědomila, jak špatně je v Japonsku financován filmový průmysl. Druhé, co mě napadlo bylo, že tvůrci stojí před velmi těžkou výzvou a že je budou bombardovat šílené fangirls. A třetí co mě napadlo bylo, že je vše vlastně špatně.


Víkendová lobotomie

14. ledna 2013 v 10:27 | Kůzle |  Kecy kecy a ještě nějaké kecy
Omlouvám se čtenářům, že jsem poslední týden zanedbávala blog, ale prostě nebyl čas. Minulý týden se vezl ve znamení práce. Pondělí učení, v úterý zkouška, středa brigáda, čtvrtek brigáda, pátek jako člen komise u voleb, v sobotu jako člen komise u voleb. A neděli jsem si nechala alespoň na uklízení a zbytek stěhování.

Budu možná nepopulární, ale jako více bloggerů i já chci vymezit alespoň jeden článek volbám. Ale nebudu vůbec hodnotit výsledky, které byly stejnak očekávané (stejně tak, i ve druhém kole). Budu hodnotit to, co mě nejvíce baví - lidský faktor a jeho chování.
Jako přísedící na volbách dohromady 15 hodin čelíte všem voličům z daného volebního okrsku A ti voliči mají názor, který vyjádří prostřednictvím vhození svého kandidáta do volební schránky, a to je v pořádku, tak to má být. Někteří (většina) z těchto voličů však svůj názor ventilovat volební komisi. To sice už není tolik v pořádku,ale dejme tomu. Ovšem nejhorší okamžik je, když se sčítají hlasy a členové volební komise mají velkou potřebu v té hodince, kdy předseda a zapisovatelka jedou své výsledky odevzdat na úřad, vyjadřovat (a zákonitě vždy pěkně nevybíravě - aka, ten kdo volil tohole, je debil- ) své politické názory. Já nevím, zda je chyba ve mně, jestli jsem moc citlivá, nebo, jestli oni jsou tak omezení, ale mně se tohle prostě nelíbí. Je dobře, že každý člověk má svůj názor, ale od toho jsou přeci volby, ten akt, kdy ho vyjádří svým hlasem. Proč nám všem musí cpát názory, které jsou podloženy akorát bulvárními kecy a osobními dojmy? Proč musí urážet voliče jiného kandidáta jen proto ,že má jiný názor?

Trigun - recenze

5. ledna 2013 v 14:00 | Kůzle |  Anime recenze
Hezký den všem,

Zprvu bych chtěla poděkovat Tvíďátku, které mi připomnělo,že tu mám také rubriku s názvem anime recenze a mám v ní pouze jediný příspěvek. Slibuji ,že trochu na této rubrice zapracuji (i když při té spoustě titulů, co jsem už viděla, mně tahle představa docela děsí).

No nicméně pojďme na další pěkný titul, který po Angel Beast! může také kdekoho potěšit. Jedná se o anime z roku 1998, anime, které jsem si pouštěla s obavou,že nemám western se mi přece nemůže líbit. Ne opravdu nemám ráda westerny, jenže Trigun není western, spíše obsahuje určité prvky. Trigun je hlavně tragická komedie, šmrncnutá sci-fi a steampunk prvky.PéEfKo

1. ledna 2013 v 15:08 | Kůzle |  Kecy kecy a ještě nějaké kecy
Tak se přidávám k novoročním gratulacím a i vám, čtenářům, přeji mnoho zdraví a štěstí do nového roku, který doufám prožijete ještě šťastněji, než ten předchozí. Zároveň chci poděvat za přízeň a za to, že to tu čtete :)Jakpak jste si užili novoroční oslavy?

Já se upřímně přiznávám, že letošní Silvestrovská párty, byla naprostá forever alone party hard, ve které figurovala moje maličkost a můj počítač. Takže není na tom vůbec nic zajímavého, co bych vám mohla vyprávět :D