Danshi Koukousei no Nichijou - recenze

11. února 2013 v 20:45 | Kůzle |  Anime recenze
Hezký večer,

Přicházím s další recenzí anime, dnešní titul se jmenuje Danshi koukousei no nichijou (kráceně Danshi).

Když mi bylo toto anime doporučeno, vůbec jsem nevěděla o čem je řeč a co mám čekat. Na ČSFD jsem si zkráceně přečetla, že je to anime zabývající se životem party klučicích studentů v komickém hávu. Nu tak proč ne, přestat na to koukat mohu vždy, s touto myšlenkou jsem začala Danshi sledovat.
Anime je velmi nové, vzniklo v roce 2012 a má 12 epizod.Děj
Je velmi těžké popsat o co vlastně v Danshi jde, protože se nejedná o celistvý děj, nýbrž spíše o vtipné skeče, které se v následujích epizodách často opakují (jejich tématika),ale vždy trochu jinak. Budťo obsahují jiné postavy,nebo změněný děj. Celé anime v podstatě vypráví určité životné kratochvíle bandy středoškolských studentů, kteří se většinu dne nudí a tak dělají kraviny. Ovšem nečekejte nádherné bišíky. Danshi vyloženě staví na divných až hnusných ksichtech :D Anime si dělá srandu z určitých témat (třeba RPG hráči a deskovky), bere si na paškál také zavedené školské stereotypy.

Humor je velmi specifický, ale musím říct, že některé skeče byly tak šíleně vtipné, že jsem několikrát málem spadla pod stůl. K Danshi se trochu musíte prodívat, ale pokud vám tento typ humoru sedne, sedne vám potom celé anime. Takže rozhodně nečekejte rozdáhlý děj se spousty zvraty. Danshi má pouze pobavit, nechat vás oddychnout a udělat si srandu z určitých popkultur.

Animace: Celkem podivná, velmi specifická, občas ošklivá (nezapomenu toho odporného blonďáka :D)
Hudba: Nijak zvlášť jsem ji nezaregistrovala,ale ending byl super vtipný,takže jsem na něj vždy koukala
Postavy: Líbí se mi, že je to konečně anime nezakládající si na bišíkách,ale na velmi vtipných charakterech, kteří jsou kolikrát až k uzoufání. Dá se říci, že postavy jsou tak idiotské,že je musíte milovat.
Nejsrandovnější scéna: Jelikož je to komedie, bylo jich tam spousty, ale pamatuji si ,že mě naprosto odrovnal jeden ze skečů věnující se dívce na nábřeží a ten, jak hledají brýle :DD
Nejsmutnější scéna: Na smutek nebylo místo, opravdu ne.
Nejsilnější scéna: Možná, když jedna z hlavních postav rozkopla milovanou hračku druhé postavě..ale nebudu vám spoilovat, protože i tato scéna je vtipná.
Celkové hodnocení: 7,5/10

Takže pokud potřebujete si u něčeho odpočinout a vymýt mozek, doporučuji Danshi. Dokonce ve většině případech se jednalo i o vcelku inteligentní humor,takže se rozhodně nudit nebudete :)
Co se týče zajímavosti o tomto anime, docela mě zaujalo, jak Danshi reprezentoval své sponzory, to jsem ještě nikde neviděla. Určitě na to mrknětě.

EDIT: Vím,že dneska mělo být Steins;gate, ale zapomněla jsem na to :D
Příští anime recenze: Steins;gate
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama