Pseudo návod, jak si našetřit horentní sumu

12. února 2013 v 20:04 | Kůzle |  Kecy kecy a ještě nějaké kecy

Hezký večer,

Jak jsem už psala u Box Openingu Valleriana, momentálně si šetřím na drahou věc..na šíleně drahou věc. Vlastně tak drahou,že bych za ní mohla mít spoustu buranda, ranec mang, jeden zájezd někam, neuvěřitelnou hromadu lízátek, deset conů, možná jedno oježděné auto a určitě zaplacenou autoškolu i s rezervou na opravné zkoušky.
Je to BJD, tedy asijská Ball jointed dolls z voňavého resinu (polymérová prykyřice prosím). Pro 90% lidí naprostá zbytečnost, pro mne obsese.


V Mostě bydlím už dvacet let a za tu dobu jsem si tu nenašla žádné přátele (pořád trvdím, že je to složením obyvatelstva v tomto Mordoru), proto jistě chápete, jak BJD je pro mě důležitý společník. Je to můj nejlepší kamarád, který naslouchá a zbytečně nekecá, chápe mě, je krásný, je to schránka do které mohu vložit duši a rozvíjet jí. Popravdě se nemohu dočkat dne, kdy se shledáme. Hrozně dlouhou dobu trvalo, než jsem našla toho pravého, na kterého jsem se koukla a řekla si : ,, To je on, mího srdce šampión". Ale stalo se a já se memromocí snažím ušetřit každou korunu.

Nicméně tenhle článek není o BJD,ale o tom, jak šetřit. Takže, první krokem je si založit kasičku. Možná vám to přijde dětinské, ale pokud máte kasičku, tak máte určitý cíl, kde můžete hromadit své finanční protředky. Nedoporučuji peníze, které chcete ušetřit nosit po peněženkách, protože tam mají záhadnou sílu se utrácet. Nejlepší j, když si koupíte kasičku, která nejde otevřít a na konci šetření ji musíte rozbít. V obchodě sem našla jednu úžasnou s Mickey Mousem..ale nekoupila jsem si jí. Popravdě bych ho nemohla udeřit po té ušaté hlavičce, to se rovná vraždě.

Nakonec jsem si v Kiku zakoupila jednu plechovou se Sponge Bobem. Dá se sice otevřít, ale já jí preventivně oblepila asi stokrát izolepou, která se nakonec ustříhne, jinak se tam nedostanete. Takže kasička je důležitým subjektem ve vašem šetření. Další věc je omezit vše co se dá. Přestat si kupovat ve škole svačiny, ale nosit si vlastní dřevorubecké, uvědomit si veškeré nepotřebné či zbytečné výdaje a dávat si na ně pozor.
U mě to bylo spousta zbytečného oblečení, které jsem hnedka po zakoupení prodala. Musím se pochlubit, že jsem si už skoro týden nic nekoupila (tak dobře, dneska jsem si koupila circle lenses, ale stydím se!) a pokud ano, tak jen kvůli tomu,že to bylo za velmi výhodnou cenu.
Můžete s kámoškami přestat chodit na kafíčka, ale dát si čaj o páté v obýváku. Zkrátka a dobře, omezit se dá vše, a pokud po něčem materiálním opravdu toužíte a hromadíte své prostředky, tak se to dá.
Výhodou je, pokud máte štědré babičky,dědečky a tetičky (já nemám). Můžete zvýšit frekvenci návštěv u nich, ale pozor, je to trochu nemorální. Taky můžete přestat chodit do kina a začít si filmy stahovat, ale to je taky nelegální. Výhodou usilovného šetření je, že se stanete vysoce kreativní. Například já jsem vymyslela, jak omezit mé milované Bubble Tea - začala jsem ředit ovocné čaje s džusem a házet do nich gumové medvídky (tak dobře..dělám si srandu).

A co jsem celým pseudo návodem chtěla říct? Pokud máte něco vysněného a říkáte si ,, já na to nikdy nenašetřím" , ,,na to nemám", věřte že to jde i se sebemenším příjmem. Já sice mám brigádu,ale že by byla dobře placená se říci nedá. Navíc je velmi občasná, ale i s tím se dá vyjít. Pokud vše půjde podle plánu a neobjeví se nečekané výdaje, svého vysněného chlapce bych si měla objednat v dubnu, (šetřím už dva měsíce, tudíž by to celkově bylo pět - a to není tak hodně). Takže nevěště hlavu a plňte si své sny - žijem jen jednou.

A co vy? Šetříte si na něco? Dokázali jste našetřit na něco opravdu drahého?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Len Len | 13. února 2013 v 8:35 | Reagovat

Právě včera jsem zjistila, že nutně potřebuji mít alespoň jedny šaty od Victorian maiden. XD Nebo sukni. Tak mě šetření čeká také. Jen co zjistím, jestli bych je na sebe vůbec dostala. ;)

2 Tereza S. Tereza S. | 13. února 2013 v 11:01 | Reagovat

Výborný. :D Já si koupila kovovou kasičku, co se pak musí roztříhnout nůžkama na kov a už jsem našla asi dvěstě způsobů, jak z ní vyrabovat peníze i jinak... :D Jsem beznadějný případ.

3 Tereza S. Tereza S. | 13. února 2013 v 11:01 | Reagovat

A s naším sekáčem vlastně stejně šetření nemá smysl, to by byl hřích tam nenakupovat... :D

4 Alice Alice | 13. února 2013 v 20:48 | Reagovat

Zrovna teď jsem začala taky šetřit, abych mohla vůbec na animefest.
Mým receptem na šetření je soubor v excelu se všemi věcmi na které musím nutně vydat peníze. Podle toho zjistím co můžu ušetřit, stanovím částku a díky své pevné vůli na to nešáhnu. :D
Tento měsíc jsem si to zkrouhla hodně a až do května budu mít hodně úsporný režim.

Jednou bych se chtěla taky dobrat BJD. Mám ji v plánu hned potom co vyřeším bydlení a mezitím čekám až se objeví nějaký model, který mě skutečně uchvátí. Zatím je tu pár těch co se mi hodně líbí, ale ještě to není ,,ONA" :)

5 Kůzle Kůzle | 13. února 2013 v 22:37 | Reagovat

[1]: Tak to je paráda, doufám,že se to povede ^^

[2]: Ještě že nemám nůžky na kov :D Jinak mít u nás ten váš sekáč,tak už ani nemám korunu, ještě,že tu máme hnusné sekáče :D

[4]: Jo Animefest..no tam bych taky chtěla (třeba se potkáme :) ). Ten excel zní dost super prakticky, člověk pak má o všem naprostý přehled. Souhlasím,že vybrat si tu správnou a pravou BJD je snad těžší, než na ní našetřit :D Já to měla hnedka,ale byla to náhoda :)

6 Japan Rose Japan Rose | Web | 13. února 2013 v 23:01 | Reagovat

Já si vždycky říkám, jak budu šetřit... a nakonec nic. Někdy jsem schopná za týden neutratit skoro nic, jindy zvládnu... no, přesný opak. U mě je ale nejdražší položkou kvalitní jídlo - raději dám 100+ za salát než si koupit nějakou housku nebo bagetu když už není na výběr. A vlastně za jídlo jsem utrácela nejvíce peněz, protože jsem dříve byla kvůli škole celý den někde mimo domov. A i teď, kdy už do školy skoro nechodím, si raději nakoupím věci na sushi, kus kus nebo nějaké věci z bio obchodu, než abych se doma cpala mraženou pizzou a bůhvíčím... Nové oblečení si skoro nekupuju, jen když mě něco opravdu zaujme (ehm, jako za poslední tři týdny jedna sukně a dvoje šaty, obojí z CC). Když se ještě objednávalo ze zahraničí (před tím než zavedli to hrozné clo), tak jsem čas od času na nějaký "vysněný" kousek šetřila, ale teď asi nic, na co bych šetřila, nemám

7 Shiki Lucy Shiki Lucy | Web | 14. února 2013 v 20:39 | Reagovat

Šetření je obtížné ,ale jde :D Vzhledem k tomu že dostávám větší obnosy pěnez jen v prosinci.Vše si rozdělim na všechny akce a ani o korunu víc než mám povoleno :D. A když někde utratím méně než je rozpočet to je teprve krásný pocit :D ! Ale přeju hodně štěstí at našetříš co nejdříve :3

8 Kůzle Kůzle | 15. února 2013 v 21:04 | Reagovat

[6]: Tak dávat výdaje za kvalitní jídlo je dle mého názoru ušlechtilé, protože pochutnat si na něčem dobrém je prostě zážitek. U nás ve škole je velkou výhodou,že máme jen jeden den, který trávíme většinu ve škole,takže si člověk prakticky nemusí po celý týden nic kupovat a dost tak ušetřit. Děkuji za zajímavý komentář :)

[7]: Přesně tak, jde to, nejdřív jsem si to vůbec nedokázala představit a měla jsem pocit,že tolik peněz mi neprošlo ani rukama,ale jde to prostě :)
Moc děkuji :3

9 Filip Filip | 21. března 2016 v 15:12 | Reagovat

[3]:tohle mě pobavilo dekuji pekny den :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama