Březen 2013

It´s time to panic

22. března 2013 v 19:05 | Kůzle |  Kecy kecy a ještě nějaké kecy
Hezký večer,

myslela jsem ,že se podobným článkům vyhnu, ale chyba lávky..naprosto, ale naprosto nestíhám. A ještě k tomu všemu propadám panice a totální letargii. Pravdou je, že státnice jsou za dveřmi a já nemám hotovou ještě ani jednu otázku, natož něco naučené. Pravdou je, že mě čeká ještě spousty seminárek, projektů a prezentací. Pravdou je také to, že dopisuji bakalářku, ale ještě mne na ní čeká spousta práce, jako vyškrtnutí dvaceti stran (!!) a doplnění abstraktu, klíčových slov, přílohy, překopání úvodu, poděkování (děkuji wikipedii, energeťákům, ale hlavně ne mému vedoucímu práce) a velké množství dalšího. Pravdou je, že se za necelý měsíc musím naučit veškěré základy angličtiny a z úrovně A1 se dostat na úroveň B2 (aneb pokročilá znalost němčiny je mi na téhle škole ke dvou věcem). A pravdou také je, že pokud odstátnicuji vinou nějaké záhadné síly, tak mě nečeká zrovna fajn léto.

Shopaholikův koutek 5

17. března 2013 v 15:20 | Kůzle |  Shopaholikův koutek
Hezký den,

dnešní shopaholikův koutek bude trochu jiný, protože koupené věci nejsou jen pro mne, nýbrž pro mého příživníka, který je teď ještě na druhé straně světa v procesu výroby. Tedy musím říct,že jsem si věci pro BJD představovala mnohem MNOHEM menší. Takže mi je jasné, že to bude obrovské monstrum, které se mnou bude spát v posteli, protože se nikam jinam nevejde. Ale kupuje se mu dobře, věci mu všechny jsou, výběr je velký a navíc mě kupování ze zahraničí baví.

Jestli vám trochu přijde,že zanedbávám blog, máte pravdu. Je to tím,že vůbec ale vůbec nestíhám, zkouškové se blíží, termín odevzdání bakalářky je za dvěrmi, státnice také a ještě k tomu chodím docela často do práce. Ale snažím se, snažím.

NHK ni Youkoso! - recenze

14. března 2013 v 19:48 | Kůzle |  Anime recenze
Hezký večer všem,
přicházím s další recenzí jednoho velmi zajímavého anime.

NHK ni Youkoso! mi doporučil Kira a já pořád nějak neměla čas se k němu dostat. Nicméně věděla jsem, že to bude naprostá pecka, protože ono už jenom stačí si poslechnout šílený ending a opening, který jsem měla na svém DDR.
Navíc je mi toto téma velmi blízké a musím říci ,že jsem se v anime až nepříjemně často viděla.

A o čem že to je?Čůčovinky

6. března 2013 v 19:23 | Kůzle |  Kecy kecy a ještě nějaké kecy
Hezký večer milí čtenáři,

Celý život narážím na problém, že ať se snažím nacházet sebelépe sofistikované koníčky, které jsou přiměřené mému věku, nikdy se mi to nedaří. Ano, přiznávám, jsem infantilní. Ve svých dvaadvaceti letech mi doma visí 12 anime plakátů, mám knihovničku plnou mang, denně se koukám na anime, oblékám si krajky, mašle, no prostě lolitu, mám sluchátka s Hello kitty, spousty plyšáků a celý pokoj vlastně vypadá jako doupě silně rozmazleného dítěte. Moji knihovničku zdobí ještě pár figurek a dvě velké Pullip panenky,což celý dojem utváří. Když tu v bytě byli na prohlídce přítelovi rodiče, relativně zaraženě se dívali na moji stranu. Ale víte co? Sice jsem infantilní povahy, ale nejsem dětinská,abych se smála při slově ,,penis,vagína,orál" na vysoké škole, jako většina mých kolegů. Také dokážu udržet pozornost, když mi někdo pouští hodně nudný film,nebo dokument a neesemeskuju u toho.

Recept na něco jako ramen

3. března 2013 v 17:29 | Kůzle |  Věci zajímavé
Hezký den milí čtenáři,

je to nedávno, co jsem se rozhodla zkusit uvařit kuřecí ramen. No well..recept jsem našla někde v angličtině na netu, respektive to bylo toto video ,které jsem si přeložila. Jak moc je to pravý ramen, to netuším, nicméně mi přišel lákavý tak jsem ho zkusila. Celý postup jsem se snažila poctivě dokumentovat, ale kolikrát jsem se zamlženým objektivem nad bublající tekutinou měla namále.
Tak možná, že recept bude někoho z vás inspirovat. Výsledek mi dle mého skromného názoru moc chutnal, ale příště to bude chtít mnohem více omáčky a mnohem méně nudliček.

Takže co budete na porci pro dvě osoby potřebovat? Vše si samozřejmě přidávejte podle chuti, tohle je jen orientační množství.