It´s time to panic

22. března 2013 v 19:05 | Kůzle |  Kecy kecy a ještě nějaké kecy
Hezký večer,

myslela jsem ,že se podobným článkům vyhnu, ale chyba lávky..naprosto, ale naprosto nestíhám. A ještě k tomu všemu propadám panice a totální letargii. Pravdou je, že státnice jsou za dveřmi a já nemám hotovou ještě ani jednu otázku, natož něco naučené. Pravdou je, že mě čeká ještě spousty seminárek, projektů a prezentací. Pravdou je také to, že dopisuji bakalářku, ale ještě mne na ní čeká spousta práce, jako vyškrtnutí dvaceti stran (!!) a doplnění abstraktu, klíčových slov, přílohy, překopání úvodu, poděkování (děkuji wikipedii, energeťákům, ale hlavně ne mému vedoucímu práce) a velké množství dalšího. Pravdou je, že se za necelý měsíc musím naučit veškěré základy angličtiny a z úrovně A1 se dostat na úroveň B2 (aneb pokročilá znalost němčiny je mi na téhle škole ke dvou věcem). A pravdou také je, že pokud odstátnicuji vinou nějaké záhadné síly, tak mě nečeká zrovna fajn léto.Musím si totiž nají práci, a ne tak ledajakou, ale prostě první co se přimane. A nejlépe, kdybych nastoupila hned den po odstátnicování. Vlastně to už mám tak trochu nalinkované.
Údajně bych měla pracovat na poště, od pondělí do čtrvtka, v pátek a sobotu jít na celý den do školy ( v rámci dálkového studia) a v neděli zpátky za přepážku Pošty v tom našem Mordoru. Také vám tam někde chybí čas pro pojem jako je nějaký osobní život? Mně celkem taky, ale mamča mě ujistila, že by to tak bylo ,,jen" dva roky..no mám pocit,že bych nepřežila ani dva týdny, natož dva roky. A to ještě druhý rok, bych měla docházet denně do práce, po nocích psát diplomku a učit se na státnice, takže tam kromě osobního života by figurovala ještě absence spánku. Upřímně jsem si takhle tedy moc život nepředstavovala, natož pak ten studenstký.

Hlavně když si uvědomím, že teď vůbec nic nestíhám, a to nepracuji pravidelně, ale jen dvakrát týdně a chodím do školy. Nějak si nedokáži představit do toho všeho ještě zakomponovat práci na plný úvazek. Ani nevíte, jak závidím lidem, kteří mají rodinné podniky, kde pomáhají, nebo dobře placené brigády. Takže..můžu teď panikařit a hroutit se??

Jak to zvládáte vy? Máte nějaké osvědčené typy, jak tohle období zvládnout a nezbláznit se?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 22. března 2013 v 19:32 | Reagovat

Mě tohle bude čekat až za rok, neb se chystám prodloužit, takže v tomhle bohužel posloužit nemůžu.

A co se těch brigád týče, je fakt, že když člověk nemá rodinu nebo známý, tak se málokdy k něčemu dostane. Já díkybohu díky kamarádce s největší pravděpodobností pojedu v létě zase jako vedoucí na tábor a taťka mi občas hodí nějakej překlad, kterej třeba nestíhá

2 Tereza S. Tereza S. | 22. března 2013 v 21:06 | Reagovat

Jsem na tom naprosto stejně... Bakalářka se protáhla, čeká mě ještě 15 stran a měla bych je napsat do konce tohoto týdne, od pondělí vypracovávat otázky a učit se, protože za 8 týdnů mám státnice a to uteče jako voda. A místo toho, abych fakt makala, upádám do letargie, nedělám vůbec nic a jenom se flákám. Nestíhám a pomalu se připravuju na to, že státnice nedám, další pokus mě bude stát 18 000, takže bych si nejlíp ještě ten den měla najít práci a začít na to vydělávat. :( Takhle jsem si tu zářnou budoucnost nepředstavovala...

3 Kůzle Kůzle | 22. března 2013 v 22:34 | Reagovat

[1]: To ano, ta brigáda by mi nevadila, ale tak nějak si nedokáži představit práci na plný úvazek v kombinaci se studiem..uvidíme, třeba se objeví nějaká super práce, i když tomu nedávám žádné naděje :)

[2]: Právě, uteče to jako voda, to je to nejhorší. 18 tis. ? To je šílená částka O_O Mě na tom nejvíc štve to ,že já i docela makám,ale výsledky vůbec nikde..no ono je to ale občas těžký, když člověk musí několikrát týdně do práce a když má volno ,tak by měl navštěvovat příbuzenstvo.

4 Alice Alice | 23. března 2013 v 21:01 | Reagovat

Držím ti palce. Sice už nestuduju, ale mám v živé paměti stres před maturitou. To jsem přitom ani nepracovala a ,,jen'' jsme se doma starali o nemohoucího dědu, který nás občas v nci budil třískáním do topení a pak i o strýce s nechodící sádrou, takže jsem měla doma lazaret :-D

5 Křehká Figurka Křehká Figurka | Web | 23. března 2013 v 21:41 | Reagovat

Jak vyškrtnout 20 stran??? ...Prezentace a seminárky? to snad už ve třeťáku nikde " u nás" (na Moravě) nedělají ...no tak to jsme teda fakt vylekaná na příští rok.... každopádně přeju hodně štěstí to zmáknete (obě).
A tu poštu třeba taky přežiješ ;) pořád lepší za přepážkou než tahat kilometry těžké kilogramy :-/

6 Shiki Lucy Shiki Lucy | Web | 25. března 2013 v 23:06 | Reagovat

Hodně štěstí hlavně !:) Ani si nedovedu představit ,jak bych todle stíhala já ..jsem ráda ještě za svůj dá seříct pohodovej život:D. Hlavně! vím že to bude znít jako největší pitomost vzhledem ke článku,ale nepřežen to a nežen se do extrému ..zkolabování či cokoliv se může stát hned. A myslím že nikdo by nebyl rád kdyby se to stalo:)

7 Kůzle Kůzle | 26. března 2013 v 14:47 | Reagovat

[4]: Děkuji :´) No když se do toho přidají ještě takové problémy, to je pak ještě šílenější,takže jsem opravdu ráda (ťuk ťuk), že nic takového v rodině nemáme. Ale muselo to být náročné :D

[5]: Mám asi 110 stran bakalářky, nicméně je to podle všech učitelů (kromě mého vedoucího), na bakalářskou práci příliš moc, tudíž ji musím zkrátit. Tohle mi fakt trhá žíly, protože člověk se patlá s každou stránkou a teď má zahodit tak nejméně týdenní práci. Ironií je,že jsem také nikdy nevypracovávali seminárky, jen teď v třeťáku před státnicemi, ji požadují tři učitelé, což prostě nějak nechápu. Třeba to budete mít klidnější, protože máte normální učitele, kteří akceptují záhul před státnicemi :) Děkuji moc a přeji také štěstí Tobě, nějak to zvládneme...musíme :D

[6]: Děkuji moc. Já si teď strašně vážím mého života na střední a mrzí mě,že jsem tenkrát moc nekoukala na anime, protože teď na to nemám vůbec čas, takže toho maximálně využívej :D Jojo, to máš pravdu, budu se snažit to nějak ukočírovat, i když za chvíli jdu zase do práce :D Děkuji moc za příspěvky :)

8 Vrána Vrána | Web | 2. dubna 2013 v 20:02 | Reagovat

Strašně ti držím palce :-) Snad se to nakonec nějak obrátí a najdeš si něco lepšího. Mě to čeká až za rok a už teď se toho děsím. Navíc přemýšlím nas FCEčkama a nevím, jestli je budu stíhat s bakalářkou, protože pak zas bude to magisterský...
Takže žádný tipy nemám... asi budu panikařit stejně jako ty :D

9 Kůzle Kůzle | 4. dubna 2013 v 12:53 | Reagovat

[8]: Děkuju moc, no před rokem jsem si říkala: ,,snad to nebude tak hrozné, jak všichni straší",ale fakt je, bohužel (a to nechci strašit :D)

10 Manik Manik | 14. října 2016 v 8:41 | Reagovat

Pomoc ve chvílích paniky při sepsání různých studentských prací:

http://www.vsprace.cz/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama