Duben 2013

Kůzle běží o život

21. dubna 2013 v 9:22 | Kůzle |  Kecy kecy a ještě nějaké kecy
Hezký den všem,

Věděla jsem, že poslední dny před odevzdáním bakalářky budou hektické,ale netušila jsem, že až tak. Bakalářku jsem měla dopsanou už asi před třemi týdny, jen jsem dodělávala poslední kosmetické úpravy a čekala na přeložený abstract,takže jsem věděla,že blížící se termín není až tak strašidelný. Vytisklou bakalářku jsem si vyzvedla ve čtvrtek odpoledne a odevzdávali jsem v pátek odpoledne. To co mi ovšem napsala jedna ze spolužaček den (večer) před odevzdáním bakalářky, mi přivodilo infaktový stav. Na studijním oddělení ji totiž řekli,že bakalářku bude muset nechat převázat, protože ji v prohlášení chybí tahle věta: ,,Současně prohlašuji,že souhlasím se zveřejněním této práce podle 75b zákona č.111/1998 Sb". Samozřejmě jsem si uvědomila, že já jsem na tom stejně, protože tuhle větu tam nemám. Paradoxem bylo, že v metodických pokynech a na bakalářské semináři nás o téhle podstatné věci nikde neinformovali.
Takže po mém hysterickém záchvatu, který jsem nazvala: ,,Co to kurva jako má být?" a kdy bakalářka třikrát letěla přes pokoj a můj přítel to všechno poctivě vytrpěl, jsem přemýšlela nad nádhradním plánem.


Ryze panenkovský post

6. dubna 2013 v 21:25 | Kůzle
Hezký večer,

Poslední dobou pořád chodím do práce,ale zároveň nemám peníze. Dříve jsem je utrácela převážně za oblečení pro sebe a cestování na srazy a různé akce, ale teď je to trochu jinak. Už je to docela dlouho, co jsem si koupila nějaké oblečení. A jsem za to ráda, protože má skříň nechutně přetéká a nachází se v ní až mnoho věcí, které vůbec nenosím. Mým utrácejícím cílem (který mě zároveň velmi naplňuje) je jeden z mnoha mých koníčků,ale za to velmi oblíbený - mé panenky.

Nakupování na Ebay mě hrozně baví, je to hned, sranda a čekání na balíček mi nevadí, naopak mám z něho pak větší radost. Andras je pořád ve stavu ,,vyrábí se", ale jeho šatník se docela slušně rozrůstá. Kromě postnutých věcí je na cestě ještě jeden pěkný cardigan a dneska jsem objednala ještě podkolenky s krajkou a oči pro moji druhou BJD (která přijde ještě dříve než Andras, ale ukáže se na scéně o něco později - potřebuje mnoho předělávek).
Za chvíli asi začnu trochu řešit druhou skříň, ale tentokrát pro mé BJD.

Docela mě štve, že nejsem kreativní a nic neumím vytvořit. Chci zkusit udrátokovat jednu čelenku, ale čekám katastrofu kolosálních rozměrů. Kreativní lidé nejen že ušetří, ale také mají naprosto originální outfity. Nicméně na druhou stranu nemá Andras moc nákladný styl oblékání - podkolenky a bloomers jsou jedny z nejlevnějších itemů. Líbí se mi ,že BJD vše je a vypadají v tom většinou dobře. Proto razím filosofii, že když se já do ničeho nenarvu, tak si aspoň hezky obléknu BJD. No každý má nějakou tu svojí úchylku, obvzláště, když se má učit na státnice.

Aby se tu něco dělo..

4. dubna 2013 v 12:09 | Kůzle |  Kecy kecy a ještě nějaké kecy
Hezký den milí čtenáři,

Bohužel deficit času se opravdu projevil a můj blog tu stojí už více než týden bez článku. Ale zase má alespoň nový design po sto letech, všimli jste si? :) Předešlý týden byl perný a stalo se tak nějak hodně věcí:
  • Byla jsem na konferenci o work life balance (slaďování osobního života s pracovní - program hlavně pro ženy s dětmi a pod.).
Hrozně jsem se divila,že něco takového se koná v Mostě. Dostala mě tam učitelka angličtiny, protože ví, že mám bakalářku zaměřenou podobným směrem. Konference byla velmi zajímavá, ženy, které mluvily také a těch 7 hodin uteklo, jako nic.
A byl tam raut - můj první raut v životě (promluvilo zaostalé asociální Kůzle, které nikde nikdy nebylo), takového jídla, no to jstě měli vidět..a jen na ani ne dvanáct lidí. To bylo to, co mě štvalo. Konference byla placena z fondu EU a ze státního rozpočtu, a člověk tam dostal spousty knih, propagačního materiálu a jídla. Dle mého názoru, byly peníze dost nerovnoměrně rozprostřené. Lidi přímo žrali a nacpávali si žaludky krabi v těstíčku, smaženými mini hermelínky, nádhernými zeleninovými mísami a sposty dalšího..já si vytáhla housku z kabelky a dala si k tomu pár oliv, protože se mi z těch lidí a jejich pracek dělalo trochu nevolno. A navíc ta houska byla dobrá.