Květen 2013

Andras - Box opening

23. května 2013 v 0:16 | Kůzle |  BJD
Hezký večer milý čtenáři,

Je to už přes týden, co dorazil můj milovaný Andras, ale až teď se dostávám k box openingu na blogu. Státnice mě opravdu ničí a já se poctivě denně učím nejméně 3 otázky, což je opravdu časově náročné, kor když člověk mezitím chodí k rodičům a do práce (skoro přes 3 týdny jsem třeba už neviděla žádné anime -.-)

Ale k Andrasovi..o existenci BJD vím asi 5 let, ale vždy jsem je považovala, jen za tu šíleně drahou, ale krásnou věc, na kterou nebudu nikdy mít. Měla jsem oblíbené společnosti a často jsem jejich modely očumovala. Minulý rok jsem se snažila potřebu vlastnit něco tak nádherného, zaplácnout Pullipkou. Ale nepomohlo to, na BJD jsem čuměla dál. Né, že bych Pullipky neměla ráda, ale přeci jen to tu potřebu uspokojivě nenaplnilo.

Report z Animefestu 2013

20. května 2013 v 22:01 | Kůzle |  Kecy kecy a ještě nějaké kecy
Hezký večer všem,

Jak většina z vás zaregistrovala, minulý týden se konal největší con tuzemské scény a to brněnský Animefest. Na letošní ročník jsem se vskutku těšila, hlavně kvůli tomu, abych si odpočinula od šíleného učení, potkala kamarády a lidi, které jsem potkat chtěla, načerpala zážitky, viděla přednášky a obdivovala cosplaye.
Když se nad tím tak zpětně pozastavím zjišťuji, že jsem si tam vlastně vůbec neodpočinula,ale alespoň trochu vyčistila hlavu. Animefest charakterizovala tato slova: absence fyziologických uspokojení (potřeba spánku, jídla, apod.), naprostá únava, všude lidi, oteklé nohy, déšť, legrace a anime.

Na letošní AF jsem neměla moc času se připravovat, protože jsem tři dny před tím usilovně pracovala a zároveň se v práci učila (což je strašně namáhavý proces). Takže příprava vypadala tak, že jsem nastrkala věci, které balím obvykle na cony do kufru a modlila se, že mi nechybí něco zásadního. Spánku jsem si moc neužila, protože s balením jsem končila kvůli práci až v noci, ale ráno jsem byla celkem svěží.
V pátek ráno trochu poprchávalo, ale nebylo to nic zásadního. Oblékla jsem si lolitu a vyrzila na nádraží. Cestou tam se stal ale fail číslo jedna. Nějak jsem přecenila čas a dobíhala autobus. Také jsem podcenila obuv na mých nohou (lolita boty) a z autobusu jsem regulérně vypadla..celý autobus čuměl a nikdo mi nepomohl. Bohužel můj kufr byl těžký, jako by byl plný cihel. Měla jsem tam nějaké CC, věci pro náš stánek a lolitu.

Návod na dobré známky

5. května 2013 v 13:02 | Kůzle |  Kecy kecy a ještě nějaké kecy
Zdravím vás čtenáři,

Nikdy jsem nebyla studentem, který by přišel na test nenaučený. Trochu to přisuzuji svému alteregu a určitému postoji, být vždy aspoň trochu připravena. Ne,že bych za špatné známky dostávala doma nějak vynadáno, ale vidina špatné známky či výsledku mě vždy trochu děsila. Je to asi puntičkářství a perfekcionalismus, ale jsem prostě od nátury už taková.


Tento postoj zaujímám i na vysoké škole a snažím se testům a zkouškám věnovat maximum (anebo se prostě na to nevyprdnout). Obvykle si před zkouškou vypracuji určitý studijní plán, který dodržuji a předmět se tak naučím.
Ovšem poslední dobou si začínám všímat určitého trendu - čím víc se učím, tím mám horší výsledky. Zní to sice nelogicky,ale je to tak. Je to nejspíš tím,že si na sebe kladu vysoké nároky a za svůj čas, který věnuji učícímu procesu, požaduji odpovídající známku.