Bakuman - recenze

6. září 2013 v 14:35 | Kůzle |  Anime recenze
Zdravím vás milý čtenáři,

Dneska si dáme další anime recenzi, jedná se o anime Bakuman. Na toto anime jsem se začala koukat hlavně proto,že mě zajímalo, jak vlastně vzniká manga. A to přesně se v Bakumanovi dozvíte. Celé anime vypráví o dvojici mladých kluků, která se chtějí stát profesionálním mangakou, tedy člověkem, jež se živý kreslením a vydáváním mangy.

Děj: Morikata od malička rád kreslil mangu a kadou hodinu si čmáral náčrtky do svého sešitu. Několikrát za život přemýšlel o tom,že by se mohl pokusit stát mangakou,ale myšlenku vždy zavrhl, protože si vzpomněl na svého strýce, který jednu chvíli mangakou byl, ale v důsledku určitých událostí o něj přestal být zájem a jeho strýc údajně spáchach sebevraždu (alespoň podle Miraktovo rodičů).
Morikatův sešit objeví Akito, nejlepší student třídy a celkově velmi nadaný (hlavně v oblasti literatury) žák a je nadšen - nabídne Morikatovi sestavit autorský pár a pokusit se vydat mangu, která bude tak úspěšná,že z ní bude anime. Morikata nejdřív nesouhlasí,ale potom se nechá přesdvědčit. Ke splnění jejich snu, jim pomůže dívka jménem Miho (která se Morikatovi líbí), která se zmíní o tom,že by chtěla být slavná anime seiyuu. S Morikatou si slíbí, že až se z jejich mangy stane anime, Miho ho namluví a oba se pak vezmou (do té doby si však budou jen dopisovat).

Jak jsem zmínila, na anime jsem začla koukat hlavně kvůli tomu,že jsem moc o vydávání a kreslení mangy nevěděla a zajímalo mě to, Navíc měl Bakuman velmi vysoké hodnocení,tak jsem neváhala.
O kreslení a psaní mangy se toho v tomto anime dozvíte opravdu hodně a některé věci jsou velmi zajímavé. Nicméně anime jako takové mě bohužel vůbec nebavilo a dokoukat těch 25 epizod, bylo pro mě docela zdlouhavé. Ne,že by tam nebyly zajímavé a vtipné scény,ale největší slabinou anime (alespoň pro mě) byl právě Morikata,jehož charakter mi byl protivný a kolikrát i hloupý. A ani ukňouranou Miho jsem moc nemusela. Ještě,že to zachraňoval Eiji (Morikatův a Akitův první sok - mladý zázrak mezi mangaky), který byl šílený a vtipný.
Ale rozhodně netvrdím,že Bakuman je špatné anime. Třeba momenty, kdy kluci čekali na zprávu od svého vydavatele, zda budou nebo nebudou zveřejněni v Shonen jump, nebo jestli třeba nevyhráli nějakou soutěž, byly velmi nabínavé a divák to prožíval s nimi. Pokud vás tedy zajímá, jak vypadá svět mangy a máte rádi romantiku, bude se vám anime líbit.

Animace: Byla spíše průměrná, co mě ovšem zarazilo, byl vzhled prvního editora, co měl kluky poprvé na starost..byl hrozně ošklivý :D
Hudba: V anime mi nepřišla nijak výrazná a opening a ending se mi spíše nelíbil
Postavy: Největší problém anime (i když je možné,že to tak mám jen já). Vyloženě jsem tam nenašla nikoho, koho bych měla ráda.
Nejsrandovnější scéna: O všechny vtipné scény se postaral převážně Eiji, který je prostě střelený
Nejsmutnější scéna: Žádná mi tam nepřišla vyloženě smutná, možná jen někdy, kdy kluci se neumístili.
Celkové hodnocení: 6/10

Ještě bych ráda zmínila,že anime má celkem 3 série (všechny po 25 dílech), já viděla jen tu první a moc se mi nechce do dalších.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama