Leden 2014

365 days around me - 3 .+ 4. týden

28. ledna 2014 v 10:57 | Kůzle |  365 days around me
Hezký den milí čtenáři,

Po dlouhé odmlce se s radostí vracím k blogu, asi tušíte proč. Ano, zkouškové mě vyloženě skolilo, jak celou dobu probíhalo relativně v klidu, poslední zkouška mikroekonomie, čítající 260 stránek takřka naučené nazpaměť a k tomu celkem 73 grafů, které musíte nejenom dobře načmárat, ale také umět vysvětlit a spočítat, mě prostě dostala. Učila jsem se na ni 12 dní cca 7 hodin denně a stejně jsem to neuměla moc dobře. Vysloveně kritický byl fakt,že na zkoušku jsme ještě k tomu měli kata celé školy, velmi exentrického profesora, který v minulosti neváhala studenty vyhodit ze zkoušky s tím,že prostě nemá čas, nebo že něco neřekl přesně ,byť ale to řekl dobře. Nicméně nakonec jsem vyvázla se známkou B a jsem velmi velmi spokojená a š'tastná.

Kůzle paroduje šití

14. ledna 2014 v 15:18 | Kůzle |  Já já já jenom já
Hezký den milý čtenáři,

Skoro všechny zkoušky jsou za mnou a za dva týdny mě čeká poslední (i když nejhorší). Proto jsem si dopřála dneska trochu volna, abych si odpočinula od učení. Jak víte, v článku o Vánocích jsem psala o tom,že jsem dostala šicí stroj. Nikdy jsem předtím u šicího stroje neseděla a prakticky o tom ani nic nevěděla. Je mi záhadou proč jsem se o šití nikdy nezajímala. Ale mamča taky nikdy moc nešila a stroj vytahovala jen, když se potřebovalo něco opravit.
No abych to shrnula, teprve až teď se učím šít. Ať to v návodech vypadá sebevíce jednodušeji, ve skutečnosti je to porod.
Šicíc stroj jsem potřebovala hlavně pro své resinové vykořisťovatele ( jelikož oblečení pro ně je šíleně drahé, tak jsem si řekla,že se to naučím ),což znamená šití relativně drobných kusů oblečení.

Jako každý člověk jsem logicky začla od toho nejlehčího a to byla mašle. Byla jsem fakt nadšená z toho, že jsem si neprošila prsty. Mašlě dokonce vypadá jako mašle a Isabelle každou chvíli hrozí,že ji sežere hlavu.

365 days around me - 2.týden

12. ledna 2014 v 17:47 | Kůzle |  365 days around me
Hezký večer milý čtenáři,

Přináším vám další týden v obrazech. Bohužel, jako většina z vás, i já mám teď zkouškové období a většinu času věnuju učení se na různé zkoušky,takže blog bude zase chvíli prázdný. Nicméně 360 days stíhám fotit, je to mnohem méně náročné, než jsem myslela :)


365 days around me - 1. týden

6. ledna 2014 v 14:26 | Kůzle |  365 days around me
Hezké odpoledne milí čtenáři,

Jak jsem psala v přechozím článku, pustila jsem se do projektu 365 days around me. Zatím vše v pořádku dodržuji a ještě jsem nic chaoticky večer nedofocovala, jenže tak nějak zjišťuji,že můj život je nudný a tím pádem fotky také :D Problém je,že když jsem třeba dneska jela na zkoušku, zapomněla jsem si vzít foťák s sebou,takže jsem dnešní den musela nafotit doma, což je škoda. Do dalších týdnů bych chtěla zlepšit zajímavost, kvalitu a akčnost fotek. Tak třeba se to povede :)Slečno, vy jste tak hodná..

4. ledna 2014 v 12:14 | Kůzle |  Kecy kecy a ještě nějaké kecy
Hezký den milý čtenáři,

První letošní přípěvek se může zdát velmi pesimistický, ale není to žádný nový problém, je to problém, který mě trápí už dlouho a rozhodla jsem se o něm napsat a vysondovat, jak je to s tím v okolí.

V dnešní době není dobré být "hodná/ý". Dá se říci,že je toto slovo se stalo ekvivalentem k slovu "blbá/ý". Jenže, jak k tomu přijdou lidi, co jsou hodní? Lidi, kterým nevadí udělat něco pro druhé bez určitého profitu?
Jak možná víte, mám brigádu v rybárně, v malém krámku v Mostě, kde bydlím. Brigáda sice není moc dobře finančně ohodnocena, ale pracovní prostředí je moc hezké a říkám si,že "alespoň něco". Je pro mě automatické, že stařence otevřu dveře, pomůžu s nákupem, nebo ji vše naskládám do tašky, aby nedělala zbytečné pohyby. To ovšem pořád nespadá do kategorie "hodná", nýbrž "slušně vychovaná, dělá to, co se od ní, jako prodavačky očekává".
Vím o tom,že lidé si mě tam chválí. Jsem prý usměvavé sluníčko, strašně milá a ochotná..a HODNÁ. Jako do každého podobného podniku, i sem chodí "štamgasti", aka zákazníci, kteří když nepřijdou, víte,že se něco děje.